Mustafa Sandal’ın Euro 2020 müzikleri olay oldu!

Şenol Güneş ise 2002 ruhu gördüğünü söyleyerek ülkenin önde gelen müzikçilerinden kadroya özel bir müzik istemişti. Mustafa Sandal’ın 2020 Avrupa Şampiyonası’nda (EURO 2020) çaba edecek A Ulusal Futbol Grubu için hazırladığı “Bizim Çocuklar” müziği, toplumsal medyada gündem oldu.

Sandal’a Derya Uluğ, Irmak Arıcı ve Eypio’nun da eşlik ettiği müzik bazıları tarafından çok beğenilirken, bazıları de yapıtı Tarkan’ın 2002 yılında FIFA Dünya Kupası için bestelediği “Bir Oluruz Yolunda” ile kıyaslayarak olumsuz görüşlerini lisana getirdi.

Ulusal Ekip için bir müzik da Kıraç’tan geldi. Ünlü müzikçi, gruba takviye olmak için bestelediği “Haydi” isimli marşı toplumsal medya hesaplarında yayınladı.

Orkun ÜN yazdı: Hangi marş

Büyük turnuva için büyük marş seferberliği başladı.

Zati bize de bu yakışırdı. Herkes elini taşın altına koydu…

Mustafa Sandal yanına Derya Uluğ, Eypio ve Irmak Arıcı’yı aldı, Ulusal Takım’ın Euro 2020 resmi marşını hazırladı.

Fenerbahçe için yazdığı müzikleri çok beğenilen Kıraç da topa girdi ve “Haydi” diye bir marş yaptı.

Gurbetçi müzikçi Umut Timur “Benim neyim eksik!” dedi ve “Türkiye” ismini verdiği bir marşla Ulusal Takım’a takviyelerini yolladı.

Ben…

Kıraç’tan daha uygununu beklerdim.

“Haydi” isimli müzik bana marş tadı vermedi.

Klip falan aslında son derece sıkıcı.

Umut Timur’un hazırladığı marş da olmamış.

Coşturmuyor, çok şey eksik.

Lakin yapımından tutun da bize yansıttığı coşkusuna kadar Mustafa Sandal’ın

“Bizim Çocuklar” marşı bu üçü ortasında en güzeli.

Hepsine teşekkürler…

Ancak günün sonunda, 2002 Dünya Kupası’nı ve Tarkan’ı düşünmedim desem büyük palavra olur.

Değil 3, Ulusal Ekip için 13 marş daha yapılsa hiçbiri Tarkan’ın “Bir Oluruz Yolunda”sı üzere olamayacak sanırım.

Taksim Meydanı’na çıkıp “Arar buluruzzzzzz, iziniiiii” diye bağırsak, eminim kalabalığın yarısından fazlası “Bilirsiiiiin zır deliyiz biz” diye devamını getirerek eşlik eder.

Yanlış anlaşılmasın, Mustafa Sandal’ın da marşı uygun…

Özetle…

“Bizim Çocuklar” da dinlendikçe lisana dolanacak bir marş.

Ulusal Takım’ın yolu açık olsun…

NE OLMUŞTU?

Türkiye’nin EURO 2020 turnuvasına özel ulusal kadro müziğini Mustafa Sandal yapacak. Şenol Güneş geçtiğimiz günlerde 2002 Dünya Kupası’nı örnek vererek “Tarkan’ın ‘Bir Oluruz Yolunda’ müziği çok tesirli olmuştu. Tıpkı formda Mustafa Sandal’ın ‘Pazara Kadar’ müziği da çok tutmuştu. Tarkan’ın yeni bir müzik yapmasını isterim” demişti.

Tarkan değil fakat Mustafa Sandal’la muahede sağlandı. Sandal, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamayla “Hocama ve Ulusal Ekibe, ‘Pazara Kadar’ müziğimizle uğurlu gelmiştik. Artık sıra 2021 Avrupa Şampiyonası’nda. Şenol hocama ve federasyon yetkililerine bu çok değerli ulusal vazifeye beni ve grubumu layık gördükleri için çok teşekkür ederim. Gereği yapılacaktır” dedi.

Mustafa Sandal’ın Ulusal Takım’ın Euro 2020 şampiyonası için yazdığı müzik hazır! Dostluk ve kardeşlik temalı müziğin klibi ise önümüzdeki günlerde çekilecek. Müziğin klibinde 11 ünlü sanatkarın yer alması planlanıyor.

Sandal, Euro 2020 şampiyonası için yazdığı şarkıyı sonunda bitirdi. Yapılan kapalılık muahedesi gereği yalnızca federasyonun yetki verdiği birkaç kişi ve Şenol Güneş tarafından dinlenen dostluk ve kardeşlik temalı müziğe önümüzdeki günlerde bol sürprizli bir klip çekilecek. Klipte 11 ünlü sanatçı yer alacak ve şarkıyı seslendirecek. Klibin de hazırlanmasının akabinde müzik UEFA’ya gönderilecek.
Euro 2020, 12 Haziran-12 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek. Turnuvanın açılış maçı ise 11 Haziran gecesi Türkiye-İtalya ortasında oynanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu