MUTFAK TAKIMI DANTEL MODELİ YAPIMI

Çeyizlik mutfak takımı dantel modeli yapımı

Dantel modellerini kullanmayı sevenler için bugün harika bir mutfak takımı dantel modeli yapımını sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu dantel modeli el işine yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği bir tasarım olmuş.

Mutfak dolaplarında eskisi gibi danteller örtüler kullanılmasa da farklı dantel modelleri yapılıyor. Ben bugün sizlere yapımı çok ama çok kolay olan kare bir dantel modelinin yapımını göstermek istiyorum. Çeyizleriniz için şık ve gösterişli ama yapımı da oldukça basit bir model arıyorsanız bu örneğe mutlaka göz atmalısınız.

Bugün göstereceğim mutfak takımı danteli motif olarak değil de tek parça halinde yapılmış bir model. Bu şekilde olduğu için ve model yapımı kolay olduğu için bu takımı kısa sürede hazırlayıp çeyizler içerisine ekleyebilirsiniz.

Dantel modelinin yapımı için 50 numara Leylak markalı ip kullanılmış. Tığ olarak ise 22,5 numara tığ kullanılmış. Burada beyaz renk kullanılmış ama dilerseniz farklı renklerde de bu modeli yapabilirsiniz. Burada seçtiğiniz ipin numarası farklı ise dantelin aynı ölçüde olması için videoda verilen ölçülere dikkat etmelisiniz.

Modelin yapımı için 30 cm kadar bir zincir çekilmiş. Daha sonra bu zincir üzerine küçük kutular yapılmış. Yapılan bu kutular model sonuna kadar devam ediyor. Sadece dantelin bir köşesine tırabzanlar yardımı ile kare kutular yapılıyor yine. Bu şekilde bir desen oluşturuluyor. Burada video içerisinde öncelikle dantelin yapımı gösterilmiş. İkinci videoda ise kenar dantelinin yapımı açıklanmış.

Mutfak takımı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu