NAKIŞ SÜSLEMELİ TIĞ İŞİ BAYAN YELEK MODELİ YAPIMI

Tığ işi nakış süslemeli yelek modeli yapımı

Bugün sizlere çok şık ve gösterişli üzerinize giydiğiniz zaman görenlerin dikkatini çekecek çok şık bir nakış süslemeli bayan yelek modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu yeleğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan öğrenerek kısa sürede bu yelek modelini yapabilirsiniz.

Bayanlar için yapılmış olan şiş örgüsü ve tığ işinden yelek modellerini sizlere sık sık gösteriyorum. Özellikle çeyizleri için hazırlık yapanlar mutlaka gösterdiğim örneklere göz atarak harika yelek modellerinin yapımlarını öğrenebilirler. Bugün sizlere tığ işinden yapılmış üzerindeki nakış süslemesi ile çeyizler içerisinde göz dolduracak harika bir yelek modeli yapımı göstereceğim. Bu yelek modeli sadece bayanlar için değil çocuklar için de yapılabilir.

Tığ işi bayan yelek modeli yapımı için lif ipi kullanılmış. Üst kısımdaki çiçeklerin yapımı için de yine lif ipleri kullanılmış. Burada Alize şal ipleri de kullanabilirsiniz. Ama bu ip ince olacağı için yapacağınız yeleğin beden ölçüsü değişecektir.

Yelek modeli üç parça halinde yapılıyor. Burada sadece kutucuklardan oluşan parçalar yapılıp kenar kısımlardan birleştirilmiş. Yeleğin kol ayrımlarının ve yaka kısmının yapımı için ise videoda detaylı açıklama yapılmış. Yelek modeli için ön ve arka parçalar yapıldıktan sonra önce nakış süslemeleri yapılmış daha sonra ise parçalar  dikilerek birleştirilmiş. Yeleğin yapımı çok basit nakış süslemesi sizi biraz yorabilir ama videodaki anlatımı takip ederseniz sorun yaşamadan yapabilirsiniz.

Nakış süslemeli bayan yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu