NERGİS ÇİÇEĞİ KARE LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik takım nergis çiçeği kare lif modeli yapımı

Daha önce sizlere nergis çiçeği şeklinde bir lif modeli göstermiştim. Bu gösterdiğim lif modeli yuvarlak şekilde yapılmıştı. Bugün göstereceğim lif modeli ise kare bir şekilde yapılmış olan lif modeli. Nergis çiçeği kare lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Çeyizler içerisine ekleyeceğiniz lifler için sizlere özellikle takım halinde yapılmış lif modellerini sıklıkla göstermeye çalışıyorum. Bu lif modellerini takım halinde yapabileceğiniz gibi tek olarak da yapabilirsiniz. Lif modeli çok şık olduğu için her şekilde çok güzel olacaktır.

Çeyizlik lif modeli yapımında taban kısmında beyaz lif ipi kullanılmış. Nergis çiçeklerini yapmak içi yine beyaz lif ipi, orta kısımlar için sarı lif ipi ve yapraklar için yeşil lif ipi kullanılmış.

Lif modeli yapımına beyaz lif ipi ile klasik yıldız tekniği ile yapılmış olan bir taban ile başlanmış. Burada video içerisinde önce bu tabanın yapım aşaması gösterilmiş. Daha sonra ise üzerindeki çiçeklerin yapımına geçilmiş. Bu lif modelinde çiçekler direk taban üzerine işleniyor. Ayrıca bir motif olarak yapılıp eklenmiyor.

Çiçek yapılınca orta kısımdaki sarı model ve daha sonra yapraklar yapılıp lif modeli yapımı tamamlanıyor. Model aşama aşama ilerliyor ama yapımı kolay. Videodaki anlatımı da takip ederseniz sorun yaşamadan yapabilirsiniz.

Nergis çiçeği kare lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC38TJtTEVUJv9sqRP021Oog

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu