NERGİS LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizler için nergis lif modeli yapımı

Çok güzel harika bir tasarım lif modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Nergis lif modeli çeyiz hazırlıkları yapanların mutlaka göz atması gereken harika bir tasarım olmuş. Bu lif modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Lif modelleri için sizlere yeni örnekleri bulup göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere çiçek motifleri yapılarak süslenmiş harika bir lif örneği göstereceğim. Çeyizleri için hazırlık yapanlar veya lif modeli yapıp satanlar bu örneğe göz atıp gösterişli bir lif modelini yapabilirler.

Nergis çiçeği lif modeli yapımı için taban kısımda ana renk olarak beyaz lif ipi seçilmiş. Nergis çiçeklerinin yapımı için yine ana renk olan beyaz lif ipi, çiçeğin orta kısmını yapmak için sarı ve yaprakları yapmak için yeşil lif ipi kullanılmış. Siz dilerseniz renklerde değişiklik yapabilirsiniz.

 

Lif modeli yapımı için beyaz ren ip ile yuvarlak bir lif tabanı yapılmış. Bu lif tabanın yapımını bilmeyenler videodaki anlatımı takip ederse bu lif modelinin yapımını öğrenebilir. Lif modeli üzerindeki çiçekler ayrı ayrı örülmemiş. Burada lif tabanı üzerine çiçekler direk işlenmiş. Aynı şekilde yapraklarda lif tabanı üzerine işlenmiş. Bu şekilde lif modeli yapımı tamamlanmış.

Bu lifin yapımı kolay ama biraz emek gerektiren bir model. Videolu bir anlatım olduğu için kısa sürede model yapımını öğrenebilirsiniz.

Nergis lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu