ÖRGÜ ASKILI YAZLIK BLUZ YAPIMI

Şiş örgüsü ile askılı bluz yapımı

Yaz aylarında kullanabileceğiniz harika bir örgü işini daha bugün sizlerle paylaşmak istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim örgü askılı yazlık bluz modeli sizlerinde hoşuna gidecek oldukça şık ve gösterişli bir model.

Yaz ayları için yapılan örgü işleri genellikle o senenin yaz modasını da yansıtıyor. Bugün göstereceğim askılı bluz tam bu yıl moda olan oldukça tarz bir model. Askılı bir şekilde yapılan bu bluz modeli göğüs altından biraz daha aşağıda örülerek tamamlanmış. Bu yıl bu tarz kısa büstiyer bluzlar çok moda. Sizde bu bluzu yapıp yaz aylarında kullanmak isterseniz aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

Askılı yazlık bluz modeli yapımı için burada elde kalan ipler değerlendirilmiş. Bu ipler ile güzel bir uyum yakalanmış. Yaz aylarına uygun kalın olmayan her türlü ip ile bu bluzu yapabilirsiniz. Tek renk yapabileceğiniz gibi birkaç rengi bir arada da kullanabilirsiniz.

Burada orta kalınlıkta coton bir ip kullanılmış. Coton ipler daha güzel durduğu için tüylenme yapmadığı için ve en önemlisi terletme yapmadığı için yazlık örgü işlerinde tercih edilebilir. Burada kullanılan orta kalınlıkta ipe uygun olarak da 5 mm’lik bir şiş tercih edilmiş. Yumuşak ve hoş bir görünüm elde edilmiş.

Örgü yazlık bluz modeli için burada gösterilen beden ölçüsü 38 bedene uygun. Bu beden için ön ve arka parçalara 90 ilmek atarak başlayabilirsiniz. Burada düz bir örgü modeli kullanılmış. Önce iki sıra lastik örgüsü yapılmış. Daha sonra 5 sıra düz ve bir sıra ters örgü yapılarak model ilerlemiş.

Ön parça için yapılan modelde beden için istenilen uzunluk elde edildikten sonra göğüs kısmının yapımına geçilmiş. Burada önce azaltmalar yapılmış. Daha sonra göğüs kısımları ayrı ayrı örülerek devam edilmiş.

Bu bluz modelinin yapımı oldukça basit. Burada dikkat edilecek en önemli detay ön taraftaki göğüs kısmının yapımı olacak. Video içerisinde detaylı bir anlatım yapıldığı için zorlanmadan bu bluzu kısa sürede yapabilirsiniz.

Örgü askılı yazlık bluz modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=CiUqW74cY8E

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu