ÖRGÜ SALOPET ELBİSE MODELİ YAPIMI

Tığ işi örgü salopet elbise modeli yapımı

Kız çocukları için sizlere örgü işlerinden yapılmış elbise modellerini sık sık göstermeye çalışıyorum Bugün size kısa sürede yapabileceğiniz ve önümüzdeki günlerde kullanıma hazırlayabileceğiniz örgü salopet elbise modeli yapımı göstermek istedim. Bu elbise modeli 1-2 yaş için yapılmış ve çok şık olmuş.

Örgü elbise modellerinde son yıllarda en çok moda olan salopet elbiseler. Bu elbiseler klasik örgü elbiselerden farklı olarak etek kısmı yapılıyor üzerinde ise sadece askı kısmı yapılıyor. Elbiseler altına bir badi giyilerek kullanılıyor. Özellikle bebek ve çocuk fotoğraf çekimlerinde bu salopet modelleri sıklıkla kullanılıyor.

Tığ işi örgü salopet modeli hem kış aylarında hem de mevsimlik kullanabileceğiniz tasarımlar. Hatta yaza uygun olan örgü ipleri ile yaparsanız yazın dahi bu elbiseleri kullanabilirsiniz. Bir tişört üzerinde çok şık duracaktır. Ayrıca her yaştan kız çocuğu için bu salopet modelleri yapılabilir.

Bugün size göstereceğim salopet modeli tığ işi ile yapılmış. Tığ işinde kullanılan kolay bir model eteğin yapımında kullanılmış. Eteğin bel kısmından yapımına başlanmış. Bel kısmında tırabzanlardan oluşan bir kemer yapılmış. Kemer kısmı yapılınca model eklenerek devam edilmiş. Burada basit tığ işinden yapılan kolay bir model eklemesi yapılmış. Elbisenin eteği tamamlanınca askıların yapımına geçilmiş.

Elbisenin askıları ayrıca yapılmış ve etek üzerine eklenmiş. Düğmeler ile de bu askılar eteğe tutturulmuş. Elbisenin daha büyük veya daha küçük yapılması için gereken detaylar video içerisinde açıklanmış. Bunlara dikkat ederek istediğiniz büyüklükte yapabilirsiniz. Bu elbise için video sahibi birde aynı modelden hırka yapmış bu şekilde ikili takımlar yapılabilir. Tığ işinden yapılmış bir saç bandı da yapabilirsiniz.

Örgü salopet elbise modeli yapımı için Kartopu Baby One markalı ip kullanılmış. Burada yapılan ölçü için 2,5 yumak ip yeterli olmuş. Yapmak istediğiniz büyüklüğe göre ip sayınızı ayarlayabilirsiniz. Video içerisinde yapılan elbisenin ölçüleri detayları ile birlikte verilmiş. Modelin yapım aşaması da çok güzel açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu elbise modelini yapabilirsiniz.

Örgü salopet elbise modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığını kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCP481OvOX_86zlxLxe_0WaQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu