ÖRGÜ TÜRBAN BERE MODELİ YAPIMI

Bayanlar için örgü türban bere modeli yapımı

Bugün bayanlar için harika bir bere modeli yapımı göstermek istiyorum. Özellikle kapalı bayanların soğuk havalarda rahatlıkla kullanabileceği örgü türban bere modeli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model. Bu berenin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Bayanlar için yeni örgü işlerini göstermeye devam ediyorum. Bugün çok güzel bir bere modelinin yapımını göstermek istedim. Son zamanlarda türban yerine takılan bone şeklindeki farklı aksesuarlar moda oldu. Göstereceğim bu bere modeli de türban yerine kullanılabilecek bir örgü modeli.

Şiş örgüsü türban bere modeli yapımı için orta kalınlıkta bir ip kullanılmış. Şiş olarak ise 4 numaralı 60 cm lik misinalı bir şiş kullanılmış. Dilerseniz normal bir şişte kullanabilirsiniz.

Model yapımına 50 ilmek atılarak başlanmış. Burada önce ters örgü yapılmış. Bu türban bere yapımı için düz bir örgü modeli kullanılmış. Yani bere içerisinde herhangi bir başka model yapılmamış. Ama paspas örgü tekniği adı verilen model kullanılmış. Bu tekniğin nasıl yapılacağı da video içerisinde açıklanmış.

Türban bere modeli yapımı  kolay bir model olsa da yapımında dikkat edilmesi gereken detaylar var. Video içerisinde verilen bu detaylara dikkat ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu bereyi yapabilirsiniz. Özellikle örgü işine yeni başlayanlar videodaki anlatımı iyi takip etmeliler. Model kolay olsa da ayrıntıları kaçırmamak önemli.

blank

Bu bere modeli her renk ip ile yapılabilecek çok şık bir model. Ayrıca kapalı bayanların değil açık olan bayanlarında kullanabileceği farklı bir bere modeli olmuş. Tabi ilerleyen günlerde sizlere yeni bere modelleri de göstereceğim. Bu örnekleri inceleyerek kendinize sevdiklerinize harika örgü modelleri yapabilirsiniz.

Kış yaklaşırken sizlere yeni kışlık örgü modellerini göstermeye devam edeceğim. Bere modeli dışında atkı, eldiven, kazak, şal, hırka ve aklınıza gelebilecek daha farklı birçok örgü işini sizlerle paylaşacağım sizlerde sitemizi takip ederek bu el işlerini öğrenebilirsiniz.

Örgü türban bere modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu