ÖRGÜ UCUNDA DİŞLİ BAŞLAMA TEKNİĞİ NASIL YAPILIR?

Şiş örgüsü ile dişli başlama tekniği yapımı

Şiş örgüsünden yapılmış farklı örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bu örgü işlerini size gösterirken farklı tekniklerin yapımlarını da öğrenebilirsiniz. Bugün ise size şiş örgüsü yapmaya başlarken dişli örgü başlama tekniği nasıl yapılır bunu göstermek istiyorum. Bu başlama tekniğinin yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Örgü işlerini için sizlere farklı şiş örgüsü modellerinin detaylı yapım aşamalarını içeren videolu anlatımlarda gösteriyorum. Bu sayede yeni modellerin yapımlarını ve öğrenemediğiniz örgü işlerinin yapımlarını da öğrenebilirsiniz. Bugün size şiş örgüsü ile yapacağınız örgü işlerinde kullanabileceğiniz farklı bir başlama tekniği göstereceğim. Videoda verilen anlatımı takip ettiğiniz zaman bu tekniği öğrenip yeni yapacağınız örgü işlerinde kullanabilirsiniz.

Şiş örgüsü dişli başlama tekniği modeli yapımı için burada orta kalınlıkta bir ip kullanılmış. Bu tekniği yaparken dilediğiniz kalınlıkta örgü ipi kullanabilirsiniz. Şiş olarak 4 numara şiş kullanılmış.

Dişli başlama modelini yapacağınız örgü işlerinin etek uçlarında ve kol ağızlarında kullanabilirsiniz. Yaptığınız örgü işinin daha farklı diş diş görünmesi için bu tekniği uygulayabilirsiniz. Başlama tekniğini videoda Işıl hanım detaylı bir şekilde açıklamış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu tekniğinin yapımını öğrenebilirsiniz. Bu teknik dışında yapacağını örgü işlerinde kullanmak için farklı modelleri daha önceki yazılardan öğrenebilirsiniz.

Dişli örgü başlama tekniği yapımını öğrenmek için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu