Osman Bey’e Orhan Gazi müjdesi! Kuruluş Osman 62. kısım 2. fragmanı

Togay’ın hain saldırısı sonucu ölen Bamsi Beyefendi için Osman Beyefendi intikam yemini içti. Bamsi Bey’in kanını yerde bırakmayan Osman Beyefendi, Togay’a diz çöktürdü. Bu büyük muvaffakiyetten korkan Geyhatu, Osman’ı saldırmakla korkuttu. Öte yandan Geyhatu yalnızca Osman Bey’i değil tıpkı vakitte Nikola’yı da amaca aldı. Bu kısımda Osman Bey’e Orhan Gazi muştusu veriliyor. Kuruluş Osman 62. kısım 2. fragmanı

Osman Bey’e büyük vurgun yapmak için Nikola’yla birlik olan Togay, verilen kelamları çiğnediği için yalnızca Osman Bey’in gazabını üzerine çekmemiştir. Moğol imparatoru Geyhatu’nun da kelamını dinlememiştir. Lakin Togay, Nikola’yla yaptığı işbirliğinde Osman Beyefendi ve Alpleriyle karşı karşıya gelir. İman gücü ve Bamsi Bey’in intikam ateşiyle yanan Osman Beyefendi ve Alpleri Togay’a büyük darbe yapar. Osman’ın önünde diz çöken Togay’ın bu başarısızlığı Nikola’yı delirtir. Öte yandan kayı obasında Bala Hatun ve Malhun Hatun ortasında ipler gerilir. Dizinin ikinci fragmanında ise Malhun Hatun tarafından Osman Bey’e soyunun devamı olan Orhan Gazi muştusu veriliyor.

KURULUŞ OSMAN 62. KISIM 2. FRAGMANI

KURULUŞ OSMAN NEREDE ÇEKİLİYOR?

Beykoz ilçesine bağlı Riva’da özel bir plato yapıldı. Platoda kaleler, hanlar, hamamlar, mescitler, kiliseler, en ince detayına kadar inşa edildi. Avrupa’nın en büyük platolarından biri olan yerin üretiminde 60 başka marangoz takımı canla başla her gün çalışıyor. Birebir ortamı yakalamak için bölgedeki göle yapay ırmak açıldı. Toplamda 1500 kişi çalışıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu