PAMUK ŞEKER KARE LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik pamuk şeker kare lif modeli yapımı

Çeyizleri için hazırlık yapanlara bugün yapımı oldukça basit olan ama çok şık bir lif modeli göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim pamuk şeker kare lif modeli sizlerinde çok hoşuna gidecek çok şık bir model.

Yeni ve farklı lif modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere iki renk lif ipi ile yapabileceğiniz çok şık bir model göstereceğim. Aslında bu lif modeli için burada mavi-beyaz, beyaz-sarı gibi iki renk kullanılmış olsa da siz her sırada farklı renklerde kullanabilirsiniz. Bu şeklide elinizde kalan ipleri de değerlendirerek çok şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Çeyizlik lif modeli yapımı çok ama çok basit. Burada fıstık modeli kullanılarak lif yapılıyor. Ama buradaki görünümün oluşması için de dikkat edilmesi gereken detaylar var.

Lif modeli yapımı için öncelikle istenilen uzunlukta zincir çekilmiş. Çekilen bu zincir üzerine küçük kare kutular yapılmış. Bu kutuların üzerine ise fıstıklar yapılıyor. Buraya kadar yapılan her şey detaylı bir şekilde açıklanmış. Bir sıra beyaz renk ip ile hem trabzan hem de fıstıklar yapılmış. İkinci sırada ise diğer renk lif ipine geçilmiş. Burada ip kırma işlemi yapılmadan lif modeli yapılmaya devam edilmiş.

Tığ işi lif modeli iki sıradan oluşuyor. Birinci sırada fıstıkların yapılacağı yuvalar trabzanlar yardımı ile yapılıyor. İkinci sırada ise yapılan bu yuvaların içerisine batılarak fıstıklar yapılıyor. Bu şekilde lif modeli tamamlanıyor. Lif modeli istenilen büyüklüğe gelinceye kadar yapılıyor.

 

 

blank

Daha sonra ise kenar kısmı için mavi ip kullanılarak küçük fıstıklar yapılmış. Bu fıstıkların üzerine zincirler çekilerek batılmış ve bir çiçek görünümü elde edilmiş. Lifin kenar kısmı da bu şekilde yapıldıktan sonra lif kullanıma hazır hale getirilmiş.

Çeyizlik lif modeli yapımı için burada detaylı bir anlatım yapılmış. Lif modelinin yapımı da çok basit olduğu için lif modellerini yeni yapmaya başlayanlarda videodaki anlatımı takip ederek kolaylıkla bu lifi yapabilir. Dilediğiniz renkler ile bu lif modelini yaparak çeyizler içerisine ekleyebilirsiniz.

Pamuk şeker kare lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=cSymVEyVpeY

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCtSOrlBu8yguIa-Pfc_HYfg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu