PAMUK ŞEKERİM İKİ ŞİŞ BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI

Bayanlar için iki şiş patik modeli yapımı

Rengi ve görüntüsü ile dikkat çeken şık bir patik modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Pamuk şekerim iki şiş patik modeli çeyizler içerisinde dikkat çekecek çok şık bir tasarım olmuş. Bu patiğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çeyizleri için hazırlık yapanlara bugün şiş örgüsünden yapılmış bir patik modeli göstermek istiyorum. Şiş örgüsünden yapılan bu patik modelinin bilek kısmı biraz uzun yapılmış ve bu şekilde çok güzel olmuş. Dilerseniz daha kısa da yapabilirsiniz. Bu patik modeli hem çeyizler içerisine eklenebilecek bir model hem de günlük kullanım için kendinize yapabileceğiniz bir tasarım olmuş.

İki şiş bayan patik modeli yapımına bilek kısmından başlanmış. Burada önce 57 ilmek çekilip üzerine bir düz bir ters örme işlemi yapılıp lastik örgüsü yapılmış. Patiğin ön kısmında ise burgu modeli ile birlikte su yolu modeli yapılmış. Bu şekilde patiğin üst kısmı yapıldıktan sonra yan kısımların yapımına geçilmiş. Yan kısımlar için tekrar ilmek çıkarılmış ve yan taraflarda haroşa örgü modeli yapılmış.  En sonunda ise yine taban kısım haroşa örgü yapılıp bir dikiş ile birleştirilmiş.

Patik modeli 37 38 numara ayak için yapılmış. Elinizin sıkılığına göre patik boyutu değişecektir. Burada patiğin boyutunu değiştirmek için nelere yapılması gerektiğinden bahsedilmiş. Videoda verilen detaylara dikkat ederseniz dilediğiniz büyüklük için bu patik modelini yapabilirsiniz.

İki şiş bayan patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCiN-CMSSa3kKvcPMTL5Y_nw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu