PAMUKLU MAKROME İPLE MAKARON ÇANTA MODELİ YAPIMI

Makrome iple tığ işi makaron çanta modeli yapımı

Örgü işinden yapılmış aksesuarlar için bugün sizlere çok şık bir çanta modeli yapımı göstermek istiyorum. Makrome iple makaron çanta modeli basit tığ işi teknikler ile kolaylıkla yapabileceğiniz şık bir tasarım olmuş. Bu çanta modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Örgü işinden yapılmış olan çanta modelleri için sizlere yeni tasarımlar göstermeye devam ediyorum. Özellikle yaz aylarında ben örgü işinden yapılmış el emeği çantaları kullanmayı çok seviyorum. Renk renk örgü ipi ile birbirinden farklı modellerde çantalar yapıp kullanabilirsiniz. Ayrıca bu çantaları yapıp satabilirsiniz. Çantalarda çanta sapında veya üzerinde süsleme olarak hazır aksesuarlar kullanıp daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Bugün size göstereceğim çanta modeli emin olun bu yaz farklı renkleri ve farklı özellikteki ipler ile yapılmış olarak karşımıza çıkacak.

Tığ işi makaron çanta modeli yapımı için burada Cotton Macrame Maccaron markalı ipten koyu sarı renkte bir ip seçilmiş. Burada kullanılan ip 250 gramlık bir ip. Bu ipten 2 tane buradaki büyüklük için yeterli olmuş. Tığ olarak ise 3,5 numara tığ kullanılmış. Çantanın sapı için ise hazır bir sap kullanılmış. Ama siz dilerseniz çanta sapını da kendiniz örebilirsiniz.

Çanta modeli yapımı için bir sihirli halka yapılıp etrafına sık iğne yapılmış. Burada sadece sık iğne yapılarak model ilerliyor. Bir yuvarlak motifin oluşması için gereken arttırmaları yapmanız gerekir. Burada iki tane yuvarlak motif yapılmış. Yapılan bu motif ise yine ara kısma yapılan bir uzun örgü ile birleştirilmiş. En son ise çanta sapı da eklenerek çanta modeli yapımı tamamlanmış.

Makrome iple makaron çanta yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu