Papatya suyuyla saç rengi açılır mı? En tesirli papatya suyuyla saç açma tekniği

Yaz aylarında denize, havuza girmek ve güneş altında fazla durmak saçın rengini açar. Fakat siz saçlarınızı doğal prosedürlerle açmak istiyorsanız, bu metot tam da size nazaran…

Saç rengini değiştirmek her bayanın, hayatının kimi periyotlarında aklından geçmiştir. Ancak saç boyasının saça verdiği ziyan hayli büyüktür. Bunun yanında bir kez saç boyatıldı mı her vakit boyatmak gerekmektedir. Bu da saçın düzgünce yıpranmasına neden olmaktadır. Doğal yollarla saç rengini açmak mümkündür. Bu hayli kolay bir halde papatya suyu ile yapılabilen bir süreçtir. Papatya suyu ile saç rengi açma süreci saçı yıpratmayacak bir süreçtir. Hem de boya üzere daima tekrarlanması gerekmez.

Papatya suyu saç rengi açmak bilinen en eski uygulamalardandır. Saçını boyatmak istemeyen bayanlar kimyasal eserler yerine papatya suyunu tercih edebilir. Bu uygulamanın yapılabilmesi için saçın daha evvel boya sürecinden geçmiş olmaması gerekmektedir. Zira boya kimyasal bir süreçtir. Uygulama hayli kolaydır. Gerekli gereçler yalnızca su ve kurutulmuş papatyadır. Papatya toplanıp güneşte kurutulabileceği üzere aktarlardan elde edilebilir.

PEKALA PAPATYA SUYU UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Bir avuç dolusu papatya kurusu ile en az 2 su bardağı suyu kaynatın. Su rengini saldıktan sonra 10-15 dakika soğumaya bırakın. Soğuyan papatya suyunu saçınızın rengini açmak istediğiniz bölgelere uygulayarak güneşin altında ya da kurutma makinesi ile kurutun. Bu sürecin akabinde saç yarım ve 1 tona kadar açılır. Daha yeterli sonuçlar almak için süreci 4-5 sefer tekrar etmek gerekir.

Papatya suyu saçın rengini açmanın yanı sıra dökülmesini pürüzler, dolgun gösterir ve saç köklerinin daha güçlü olmasını sağlar.

Uygulama sonrasında, saç kuruduktan sonra papatya suyundan arındırmak için yıkamak gerekmektedir. Papatya suyunun saçta kalması saça ziyan verebilir. Bu uygulama her gün yapılmamalıdır.

İki gün orta ile tekrarlanabilir. Ya da gün çok yapılabilir. İki gün ortayla 2-3 hafta uygulandığında 3 tona kadar açılmış saç elde edilir. Uygulamanın yaz aylarında yapılması tavsiye edilmektedir. Zira güneşin tesirini en çok gösterdiği vakitler yaz aylarıdır. Pratik olarak spreyli bir şişeye alınarak, dışarı çıkmadan evvel saçlara sıkılabilir.

KAYNAK : MİLLİYET

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu