PARMAKSIZ KOLAY ELDİVEN MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile parmaksız kolay eldiven modeli yapımı

Kışın en çok kullanılan aksesuarlardan birisi eldivenler. Elleri ısıtmanın yanı sıra kıyafetleri tamamlamak içinde eldivenler tercih ediliyor. Bugün size son yıllarda çok fazla tercih edilen parmaksız eldiven modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu eldiven modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Eldiven modelleri için bugün size bayanlar için yapılmış, yapımı çok basit olan bir örgü işi göstereceğim. Bu eldiven modeli şiş örgüsü ile yapılmış. Oldukça basit bir şekilde yapılan bu eldiven modelini örgü işine yeni başlayanlar da kolaylıkla yapabilir. Ama bunu  dışında daha önce size tığ işinden yapılmış olan modellerde göstermiştim. Bunlara da göz atabilirsiniz.

Şiş örgüsü parmaksız eldiven modeli yapımı için burada orta kalınlıkta kahverengi bir simli ip kullanılmış. Bu eldiven modeli için uygun renkler seçip üst kısımdaki modeli yapmazsınız erkeklere göre de yapabilirsiniz. Şiş olarak ise ipe uygun 3 numara Şiş kullanılmış.

Eldiven yapımına bilek kısmından başlanmış. Burada bilek kısmında lastik örgüsü yapılmış. Buranın yapımı açıklanmış. Burada eldiven için baş parmağı  ayrılacağı yerin nasıl yapılacağına dikkat edin. Eldivenin üst kısmında ince uzun bir şekilde model eklemesi yapılmış. Daha sonra yine lastik örgüsü yapılmış. Eldivenin yapım detayları videoda açıklandığı için zorlanmadan bir günde bu eldiven modelini yapabilirsiniz.

Parmaksız eldiven modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPJ5Y7or7feW7u2eXAvZTQA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu