PENYE İP İLE SEPET YAPIMI

Penye ipten sepet modeli

Penye ipten bir çok ürünler yapılabilir. Biz de görselimiz de yuvarlak sepet yapımını ele aldık. Süper gösterişli ve kullanışlı bir el işidir. Zevkle öreceğiniz bir örgüdür.

Penye ipten bir çok çeşit ürünler yapabiliyoruz. Sadece sepet değil, çanta, puf, paspas ,terlik, kolye vb. ürünler yapılabiliyor.

Penye ipten değişik modellerden sepet örebilirsiniz. Kullanım yeri sizin seçiminize bağlıdır. Banyonuzun bir köşesinde dekor olarak kullanabilirsiniz. Havlularınızı, kokulu sabunlarınızı ya da makyaj malzemelerinizi sepetinize koyarak kullanabilirsiniz.

Penye İpten Şık Dekoratif Sepet Modeli

Penye iplerin kalınlığına ve inceliğine göre de tığınızın numarasını belirleyebilirsiniz. Yaptığımız el işimizin şekline göre penye ipimizin kalınlığını ve inceliğini oluşturarak örmeliyiz. Penye ipten sepet yapımı ile şık dekoratif modeller oluşturabilirsiniz.

Bir çok bayan penye iplerle mucizeler üretebiliyor. Ürettikçe öğreniyor, öğrendikçe kendini geliştirebiliyor. Üretim yaptıkça evine katkı da bulunabiliyor. Bayanlarımızın bir çoğu penye ipten puset yapıp satışa sunabiliyor.  Bu sayede bayanlarımız el becerileriyle  örnek oluyorlar.

Yapılışları kolay ve  basit  yeter ki ördüğümüz de batış yerlerinin tekniğini bilmeliyiz. Sonrasında rahatlıkla örebiliriz .Videomuzda da güzel anlatılmıştır. Sihirli halka nasıl yapılır, yuvarlak sepet nasıl örülür aşama aşama anlatılmaktadır.

kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCSY33wpkJBS7gbpvcliEJpg

İsteğimize bağlı renk seçenekleriyle sepetimizi renklendirebiliriz. İstersek iki renk yada üç renkle de örebilirsiniz.

Penye sepetimizin şeklini istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Kare, dikdörtgen, oval ve yuvarlak yapılabilir. Sepet desenlerimizi de kendimizin isteğine göre de yapıp kullanabiliriz. Yapımı oldukça kolay penye ipten sepet yaparken çok zevk alabilirsiniz. Eliniz alıştıkça penye ipten daha bir çok şeyler yapabilirsiniz. Evde eski tişörtlerimizi de bu sayede değerlendirebiliriz. İlk örmeye başlayanlar için yapımı gayet çok kolaydır.

Bu yaptığımız ürünlerden sevdiklerimizi de mutlu edebilir yüzünü güldürebiliriz. Yeter ki yaptığımız el emeklerimizi severek yapalım. yaparken de mutlu olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu