PENYE İPTEN HASIR MODELLİ ÇANTA YAPIMI

Penye ip ile tığ işi hasır modelli çanta yapımı

Örgü işinden yapılmış aksesuarlar için bugün sizlere çok güzel bir çanta modeli yapımı göstermek istiyorum. Yaz yaklaşırken yapacağınız bu çantayı yazın kıyafetleriniz ile kombinleyebilirsiniz. Penye iple hasır model çanta yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Örgü işinden yapılmış olan çanta modellerini ben çok seviyorum. Çanta yapımı için kullanılacak olan ip çeşitliliği çok fazla. Farklı modellerdeki çantaları değişik özellikteki ipler ile yapıp şık görünümler elde edebilirsiniz. Çanta yapımında en çok kullanılan iplerden birisi de penye ipler. İlk başlarda penye iplerin örmesi zor olsa da eliniz alıştıkça kolaylıkla örebilirsiniz. Bu çanta modellerini kendi kullanımınız için hazırlayabileceğiniz gibi çantaları yapıp satabilirsiniz de. Bu şekilde de kendinize bir gelir sağlayabilirsiniz.

Penye iple çanta yapımı için Spagettiyarn markasından bir tane ip kullanılmış. Tığ olarak 6 numara tığ kullanılmış. Çanta için iki tane yuvarlak 13 cm çapından sap kullanılmış. Burada küçük bir çanta sapı kullanılmış ama dilerseniz daha büyük bir çanta sapı kullanabilirsiniz. Ayrıca çanta büyüklüğünü de buradan çanta yapımına dair temel bilgileri öğrendikten sonra dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Çanta modeli yapımına sap kısmının etrafı ile başlanmış. Burada çanta modelinin yapım aşaması 3 video içerisinde her bir detayı ile açıklanmış. Örgü işine yeni başlasanız da zorlanmadan tüm detayları bu videolardan öğrenebilirsiniz.

Penye iple hasır model çanta yapımı için aşağıdaki videolu anlatımları takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPOwpJazF_C_OD8TwciYjcA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu