PENYE İPTEN YILDIZ MODELLİ ÇANTA YAPIMI

Tığ işi ile penye ipten örgü kol çantası yapımı

Bugün sizlere harika bir örgü aksesuar göstermek istedim. Ben bu şekilde örgü iplerinden yapılan çantaları çok seviyorum. Görünce hoşuma giden penye ipten yıldız modelli çanta örneğini de sizlere göstermek istedim. Bu çantanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Örgü işinden yapılmış olan çanta modelleri için sizlere daha öncede farklı örekler gösteriştim. Bu şekilde el işinden yapılmış olan çantalar son zamanlarda oldukça moda oldu. Örgü işinden yapılan çantaları metal askılar ile veya metal halkalar ile birleştirip oldukça şık ve farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Burada da çantanın kol askısı yapılırken metal halkalardan yararlanılmış. Ön kısımda ise yine metal büyük bir düğme kullanılmış.

Penye ipten çanta yapımı için burada Diva Ribbon markalı ipten beyaz renk seçilmiş. Bu çanta ölçüsü için 3 yumak yeterli olmuş. Burada kullanılan ip yassı bir ip. Tığ olarak ise 5.5 mm lik bir tığ kullanılmış. Çanta modelinin yapımını öğrenip farklı ipler ile de bu çantayı yapabilirsiniz.

Çanta modeli yapımına taban kısmından başlanmış. 25 zincir üzerine oval çanta tabanı yapılmış. Yapılan çanta üzerine ise yıldız modeli ile çantanın üst kısmı yapılmış. Bu modelin yapım aşamasını ise videodan kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Çantanın yapım aşaması sırası ile açıklanmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu çanta modelini yapabilirsiniz.

Penye ipten yıldız modelli çanta yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJtc9Fbb6wgKxv-JTKSGRJw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu