PENYE İPTEN YUVARLAK PASPAS YAPIMI

Penye ip ile kısa sürede kolay bir paspas yapımı

Sık sık sizlerle örgü işlerini paylaşıyorum. Örgü işlerini paylaşırken sizlere dekorasyon amaçlı kullanabileceğiniz örgü modelleri de göstermeye çalışıyorum. Bugün sizlere evlerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz yapımı oldukça basit olan penye ip ile paspas modeli yapımını göstermek istiyorum. Aşağıda bu paspasın detaylı yapım aşamasını videolu anlatım olarak sizlere vereceğim.

Ev içerisinde örgüden yapılmış olan dekorasyon ürünlerini ben çok seviyorum. Örgü paspas, supla, sepet, bardak altlığı, örgüden yapılmış süsleme el işleri evler içerisinde çok şık duruyor. Örgü kırlentler odalarda dekorasyonu tamamlamak için oldukça ideal. Ben bugün sizlere örgü paspas yapımını göstermek istiyorum. İlerleyen günlerde ise sizlere yeni el işleri sunmaya devam edeceğim.

Tığ işi örgü paspas modeli penye ip ile yapılmış olan harika bir tasarım. Penye ipi örmek ilk başlarda sizi zorlayabilir ama eliniz alışınca kolaylıkla örmeye devam edebilirsiniz. Penye ipin oldukça farklı renkleri var. Ayrıca iplerinde özellikleri değişmekte yapmak istediğiniz örgü işine göre farklı kalınlıkta ipler alabilirsiniz. Tığ olarak ise 6 numara kalın tığ kullanılmış.

Burada yuvarlak bir paspas modeli yapılmış. Paspasın yapımı  için bir sihirli halka yapılmış ve üzerine trabzanlar yapılmış. Sonra paspasın tamamında yine trabzanlar yapılarak ilerlenmiş. Burada her sırada trabzan sayısı artırılarak ilerlenmiş ve bu şekilde paspasın büyümesi sağlanmış.

Penye ipten yuvarlak paspas modeli istenilen büyüklüğe gelinceye kadar yapıldıktan sonra kenar kısımlarına süsleme yapmak için yine tığ ile sık iğne yapılıp devam edilmiş. Bu şekilde güzel bir görünüm oluşmuş.

Evinizde maliyeti oldukça düşük olan küçük değişiklikler yapmak istiyorsanız böyle el işleri yapabilirsiniz. Bunun dışında penye ip ile yapılan bu paspaslar sepetler oldukça fazla kullanılmakta ve tercih edilmekte. Bu ip ile çantalarda yapabilirsiniz.

El işleri yapıp satmak veya kendi eviniz için farklı tasarımlar yapmak istiyorsanız penye ip ile olan modelleri değerlendirebilirsiniz. Bende önümüzdeki günlerde sizler için yeni örgü işlerini de göstermeye devam edeceğim. Bu şekilde harika tasarımlar yapabilirsiniz.

Penye ip ile paspas modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPWRcmVlSYCF3h1Eik1-H1w

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu