PİPET İLE YAPILAN GÜNEŞ ŞAL MODELİ YAPIMI

Pipet kullanılarak tığ işi güneş şal modeli yapımı

Şal modelleri için bugün size ilk defa gördüğüm ve çok beğendiğim bir örneği göstermek istiyorum. Pipet ile güneş şal modeli görenlerin dikkatini çekecek çok şık bir tasarım. Özellikle çeyizleri için hazırlık yapan veya gelinlik üzeri için bir şal modeli arayanlar bu örneğe göz atabilir.

Bugün size tığ işinden yapılmış ama bir aparat olarak pipet kullanılıp yapılan bir şal örneği göstermek istiyorum. Bu şal modeli hazırlanan motiflerin birleştirilmesi ile oluşturulmuş bir örnek. Güneş şekline benzeyen yuvarlak bir motif yapılmış. Yapılan bu motif ise tek tek birleştirilerek büyültülüp üçgen bir şal modeli elde edilmiş. Burada yapacağınız şalın büyüklüğünü kendiniz belirleyebilirsiniz.

Tığ işi güneş model şal yapımı için Alize markasından pırıltılı şal ipi kullanılmış. Bu şal modelini açık renk ipler ile yaparsanız daha güzel görünecektir. Özellikle çeyizlik ve gelinlik üzeri için yapıyorsanız simli şal ipleri kullanabilirsiniz. Tığ olarak 2 numara tığ kullanılmış. Burada en çok ihtiyacınız olacak şey ise bir pipet. Küçük meve suyu pipetlerinden kullanabilirsiniz.

Şal modeli yapımı için önce sık iğneler ile bir yuvarlak yapılmış. Daha sonra ise pipetler kullanılarak motifin orta kısımdaki model yapılmış. Buranın yapım detaylarına çok dikkat etmelisiniz. İki sıra pipet ile orta kısım yapıldıktan sonra ise zincirler yardımı ile motifin diğer kısmı yapılmış. Bu şekilde hazırlanan motifler ise diğer motifler ile birleştirilmiş.

Pipet ile güneş şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCoQgV08JodYE-q0fM1kv-Rg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu