POLO YAKA ROBADAN ÇOCUK HIRKASI YAPIMI

5-6 yaş çocuklar için yakadan başlamalı polo yaka hırka yapımı

Çocuklar için yapılmış oldukça kullanışlı bir hırka modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Polo yaka çocuk hırkası robadan başlanarak tek parça halinde yapılan bir örgü işi. Bu hırkanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Farklı yaka teknikleri ile yapılan hırka modellerini sizlere sık sık gösteriyorum. Bugün size göstereceğim hırka modeli polo yaka olarak yapılmış. Bu hırka modeli için burada koyu gri seçilmiş ve erkeklere uygun bir hırka yapılmış. Ama dilerseniz kız çocuklara uygun renklerde seçerek bu hırka modelini yapabilirsiniz. Burada yapılan hırka modeli 5-6 yaş çocuklar için yapılmış olsa da videodaki başlama tekniğine ve ölçü detaylarına dikkat edip hırka modelini dilediğiniz yaşa uygun yapabilirsiniz.

Yakadan başlamalı çocuk hırkası yapımı için Alize Superlana Midi ipi kullanılmış. Bu ip bebe yününden biraz daha kalın. Şiş olarak 4,5 numaralı şiş kullanılmış. Burada hırka modeli tek parça olarak yapıldığı için misinalı şiş daha kullanışlı olacaktır. Birde ilmekleri kesmek için tığa ihtiyacınız olacak.

Hırka modeli yapımı için 55 ilmek atılmış ve 18 sıra örülerek yaka kısmı yapılmış. Yaka kısmından sonra ise roba kısmı yapılmış. Burada sadece düz örgü kullanılıyor. Sizi zorlayacak bir model yok. Burada dikkat edeceğiniz tek detay verilen sayılar olacak. İlmek sayılarını doğru bir şekilde yaparsanız burada olduğu gibi bir hırka elde edebilirsiniz. Yine beden kısmında da düz örgü yapılmış ve sadece ön kısımda haroşa örgü ile ara sıralar yapılmış.

Polo yaka çocuk hırkası yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZ9NaP532icGVk01SGMaCvQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu