PONPONLU BEBEK BERESİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile ponponlu bebek beresi yapımı

Bebekleri için kışlık hazırlık yapan annelere bugün çok güzel bir bere modeli yapımı göstermek istiyorum. Ponponlu bebek beresi hem kız bebeklere hem de erkek bebeklere yapabileceğiniz çok şık bir model. Bu berenin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Kış yaklaşırken anneler çocukları için kışlık örgü işlerini araştırmaya başladı. Bende sizlere sık sık yeni modeller göstermeye çalışıyorum. Bugün sizlere çok şık bir bere modeli göstermek istedim. Şiş örgüsü ile kısa sürede yapabileceğiniz bu bereyi önümüzdeki günlerde kullanmak için hazır hale getirebilirsiniz.

Ponponlu şiş örgüsü bere modeli burada beyaz bir örgü ipi ile yapılmış. Bu şekilde beyaz ip ile çok güzel olmuş. Ama bu model hem kız hem de erkek bebekler için olduğu için dilediğiniz renkler ile yapabilirsiniz.

Burada yapılan bere modeli örnek bir anlatım için yapıldığından 0-10 ay bebekler için yapılmış. Bu bere modeli yeni doğan için oldukça ideal. Siz daha büyük bir bere modeli yapmak istiyorsanız ilmek sayısını arttırmalısınız. Buradaki yeni doğan beresi için 82 ilmek atılmış. Bere modelinin üzerindeki modeli oluşturmanız için 8 ve katlarında ilmek almanız gerekir. İki tane fazla ilmekte başlangıç ilmekleri olacak.

Şiş örgüsü bebek beresi yapımı için burada 10 tane kare model kullanılmış. Bu modellerin detaylı yapım aşaması video içerisinde açıklanmış. Zaten bu bere modeli ceketi atkısı ve beresi ile bir takım halinde yapılmış. Burada örnek bir anlatım yapıldığı için sadece bere modeli yapılmış.

blank

Siz buradan bu kare modelin yapım detaylarını öğrenerek dilediğiniz örgü işinde kullanabilirsiniz. Sizde atkısıyla birlikte bir takım yapabilirsiniz. Kış aylarında kullanmak için oldukça ideal olacaktır.

Bebek bere modeli için ilmek alındıktan sonra önce lastik örgüsü yapılmış daha sonra da modelin yapımına başlanmış. Bere modeli için dikdörtgen bir parça örülmüş. Bu parçanın en üst kısmında yani şapkanın tepe kısmında ilikler bırakılmış. Bu iliklerden ip geçirilerek bere toparlanmış ve kafa kısmı kapatılmış. En sonunda ise bu iplerin uç kısmına ponpon yapılıp bere modeli tamamlanmış.

Ponponlu bebek beresi yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu