POPCORN BEBEK ELBİSESİ MODELİ YAPIMI

Kız bebekler için popcorn bebek elbise modeli yapımı

Popcorn modeli ile yapılmış olan saç bandını daha önce sizlere göstermiştim. Bugün ise bu saç bandının takımı olan bir bebek elbisesi göstereceğim. Popcorn bebek elbisesi modeli yapımını öğrenmek için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Kız bebekler için yapılmış olan elbise modelleri için sizlere farklı örnekler göstermiştim. Bugün sizlere şiş örgüsünde en çok kullanılan popcorn modeli ile yapılmış olan bir örnek göstereceğim. Daha öncede sizlere roba kısmı popcorn modeli ile yapılmış etek kısmı için kumaş kullanılmış olan bir elbise modeli de göstermiştim. Bu örneğe de göz atabilirsiniz. Kısa sürede bir elbise modeli yapmak isterseniz sadece roba kısmı popcorn modeli uygulanmış elbiseyi de yapabilirsiniz.

Popcorn örgü bebek elbisesi modeli yapımı için Nako Cici Bio markasından 2 adet açık mavi renginde ip kullanılmış. Şiş olarak 3,5 numaralı misinialı şiş kullanılmış. Bir tane de düğmeye ihtiyacınız olacak. Bu ip dışında farklı markaların bebe yünlerini veya orta kalınlıkta elbise yapmaya uygun ipler de kullanabilirsiniz.

Elbise modeli yakadan başlanarak yapılmış. Roba kısmı yapılan elbise modelinin arttırmaları yapılıp kol ayrımları yapılmış. Daha sonra kollar da ayrı ayrı örülüp beden kısmına geçilmiş. Elbisenin üst bedeninde düz örgü  yapılmış. Etek kısmında ise popcorn modeli uygulanmış. Elbise modeli bu şekilde tek parça halinde yapılmış. Kısa sürede şık ve gösterişli bir elbise yapmak isterseniz bu örneğe göz atabilirsiniz.

Popcorn bebek elbise modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCdi6MIx6ZleNP88mPgtpyoA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu