POPCORN ELBİSE ROBASI YAPIMI VE KUMAŞA DİKİLMESİ

Kız çocukları için popcorn elbise robası yapımı

Son yıllarda hazır kumaşların etek olarak kullanıldığı ve üzerine örgü işi yapılarak elbiseye dönüştürüldüğü modeller oldukça fazla karşımıza çıkıyor. Bende bugün sizlere yine bu şekilde örgü işi ile kumaşın birleştirilip harika bir elbiseye dönüştürüldüğü bir tasarım göstermek istiyorum. Popcorn elbise robası yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Kız bebek ve çocuklar için örgü işinden yapılmış elbiseler için sizlere daha önce farklı örnekler göstermiştim. Bütün bir bir örgü elbise yapmak size zor gelirse o zaman eteği kumaştan yapılan üst kısmı örgü işi ile yapılmış örnekleri deneyebilirsiniz. Üst bedeni örgüden yapılmış farklı tığ işi ve şiş örgüsü elbise modelleri var. Etek kısmına beğendiğiniz elinizde olan bir kumaşı dikerek farklı ve şık bir elbise modeli elde edebilirsiniz. Bugün size göstereceğim modelde önce önce örgü roba modeli yapılmış daha sonra hazırlanan bu roba kumaş ile birleştirilmiş ve şık bir elbise elde edilmiş.

Popcorn bebek elbise robası yapımı için 1 adet 100 gramlık ve 265 metre uzunluğunda mavi renkte bebe yünü kullanılmış. Şiş olarak 3,5 numara şiş kullanılmış. Etek kısmı için ise 35 cm uzunluğunda ve 150 cm eninde çiçek desenli kumaş kullanılmış.

Elbise modelinin yapımı için önce roba kısmı yapılmış. Burada popcorn örgü modeli kullanılmış. Daha önce popcorn örgü modelini yapmayanlar videodaki anlatımı takip ederek bu modelin yapımını öğrenebilir. Roba kısmı yapıldıktan sonra ise kumaş ile dikilerek tamamlanmış. Video içerisinde bütün detaylar çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Popcorn elbise robası yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCdi6MIx6ZleNP88mPgtpyoA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu