POPCORN KAPÜŞONLU BEBEK HIRKASI YAPIMI

Kapüşonlu bebek hırka modeli yapımı

Bebekler için yapılmış çok şık bir hırka modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Şiş örgüsünde en çok kullanılan popcorn tekniği ile yapılan popcorn kapüşonlu bebek hırkası oldukça şık ve kullanışlı bir model olmuş. Bu hırkanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Hırka modelleri için sizlere şiş örgüsünden ve tığ işinden yapılmış farklı bebek hırkaları göstermiştim. Şiş örgüsüne yeni başlayanlar gösterdiğim modellerden daha basit olanları tercih edebilirler. Bugün yine şiş örgüsünden yapılmış bir hırka göstereceğim. Bu hırka modelini farklı renkler kullanarak hem kız bebekler ehem de erkek bebeklere göre yapabilirsiniz.

Kapüşonlu popcorn bebek hırkası için burada 3 yumak 200 metre uzunluğunda Nako Denim markasından ip kullanılmış. Siz herhangi bir markanın bebe yünü ile örebilirsiniz. Elinizin sıkılığına göre de 3,5 veya 4 numara şiş kullanabilirsiniz. Ön kısım için ise 4 tane düğmeye ihtiyacınız olacak. Burada yapılan hırka modeli 1-3 yaş için oldukça ideal.

Hırka modeli yapımına yaka kısmından başlanmış. Aslında hırkanın tamamında düz bir örgü modeli yapılmış. Sadece hırkada ara ara popcorn modeli yapılıp güzel bir görünüm elde edilmiş. Hırka modelinin beden kısmı yapıldıktan sonra kapüşon kısmı yapılmış. Siz dilerseniz kapüşon yapmayıp sade olarak da bırakabilirsiniz. Her bir detay ayrıntılı olarak yapıldığı için kapüşonsuz da nasıl yapılacağından bahsedilmiş.

Kapüşonlu popcorn bebek hırkası yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCdi6MIx6ZleNP88mPgtpyoA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu