PORTAKAL DİLİMİ SUPLA MODELİ YAPIMI

Tığ işi portakal supla modeli yapımı

Sizlere yeni ve farklı örgü modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere dekorasyon amaçlı kullanabileceğiniz harika bir portakal dilimi supla modeli yapımı göstermek istedim. Bu suplanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Daha öncede sizlere farklı supla modelleri göstermiştim. Özellikle mutfak dekorasyonunda süsleme amaçlı kullanmak için suplalar oldukça şık bir alternatif. Masalarınızı hazırlarken diğer mutfak malzemelerinize uygun renklerde öreceğiniz suplalar şık ve gösterişli bir masa hazırlamanızı sağlayacaktır.

Bugün göstereceğim tunus işi portakal supla modeli için turuncu renkte örgü ipi kullanılmış. Dilim şeklinin oluşması için de beyaz örgü ipi kullanılmış. Bu şekilde güzel bir görünüm elde edilmiş. Siz dilerseniz farklı renklerde de örebilirsiniz.

Bu supla modelinin yapımı çok basit. Tunus işi ile yapılan bu supla modelinde basit tunus işi teknikleri kullanılıyor. Örgü işine yeni başlayanlar için de bu model oldukça ideal. Videodaki anlatımı da takip ederek kolaylıkla bu modeli yapabilirsiniz.

Tunus işini daha önce yapmayanlar videodaki anlatım sayesinde kolayca model yapımını öğrenebilir. Tunus işi ilk başta zor gibi görünse de aslında çok basit. Eliniz alıştıktan sonra rahatlıkla yapabilirsiniz.

Burada her bir portakal dilimi tek tek oluşturularak ilerleniyor. Her bir dilim modeli oluşturulurken turuncu ip ile örgü işlemi yapılırken üçgen şeklinde bir dilim oluşturuluyor. Bu oluşturulurken de her sırada azaltmalar yapılıyor. Daha sonra tüm sıra beyaz ip ile örülüyor ve yeni bir dilime geçiliyor.

blank

Portakal dilimi supla modeli için her bir dilim yapılıp bir daire oluşturulduktan sonra kenar kısımdan birleştirilmesi yapılmış. Burada birleştirilme işlemi farkı bir teknik ile yapılmış. Buranın yapımı çok güzel ve kolay olmuş. Tabi siz dilerseniz kenar kısımdan dikebilirsinizde.

Kenar kısımlarında sık iğne tekniği kullanılmış. Bunun dışında orta kısım ise yine beyaz ip ile birleştirilmiş. Bu şekilde supla modeli tamamlanmış. Bu modeli supla dışında kırlent yapımında da kullanabilirsiniz. Dekorasyon için yapabileceğiniz bu kırlentleri evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz.

Portakal dilimi supla modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu