RENKLİ ALTIGEN ÖRGÜ MOTİFİ YAPIMI

Tığ işi renkli altıgen örgü motifi yapımı

Yatak örtüsü veya battaniye yapımı için kullanabileceğiniz çok şık bir motifin yapımını sizlere göstermek itiyorum. Tığ işi altıgen örgü motifi özellikle kalan iplerinizi değerlendirebileceğiniz çok şık bir tasarım olmuş. Bu motifin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirseniz.

Örgü işinden yapılmış olan motifleri sizlere sık sık göstermeye çalışıyorum. Örgü işini çok sık yapan ve elinde kalan ipler değerlendirmek için farklı modeller arayanlar bu motifleri yapmayı deneyebilir. Son zamanlarda bu şekilde örgü motiflerden yapılmış olan battaniyeler, koltuk örtüleri, ayak şalları, yatak örtüleri oldukça popüler. Sizlerde bu motifleri yapıp evinizin havasını değiştirecek güzel bir örgü işi yapabilirsiniz.

Tığ işi örgü motifi yapımı için burada her sırada farklı renkte bir örgü ipi kullanılmış. Burada kullandığınız iplerin aynı kalınlıkta olmasına dikkat edin. Yoksa motifiniz buradaki gibi güzel durmaz. Motifi yaparken ip sayısında dilediğiniz gibi değişiklikler yapabilirsiniz. Aynı rengin farklı tonları ile de bu motif yapılabilir. Videodaki anlatımda koton ip kullanılmış.

Orta kısmından yapılarak başlanan motifte tırabzanlar kullanılıyor. Klasik hanım dilendi bey beğendi modeline benzeyen bir model. Yuvarlak şekilde başlanan motif giderek büyültülmüş ve ilerleyen sıralarda köşeler yapılmış. Bu şekilde altıgen bir motif elde edilmiş.

Video içerisinde motifin yapım detaylarından bahsedildiği gibi birleştirme işleminin de nasıl yapılacağından bahsedilmiş.

Altıgen örgü motifi yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPnp3UEb13zUhq0b2Jngu0Q/featured

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu