RENKLİ DENİZ YILDIZI LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizler için renkli lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün harika bir lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Renkli deniz yıldızı lif modeli çeyizler içerisinde göz dolduracak oldukça gösterişli bir model. Yapımı oldukça basit olan bu lifin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

En yeni ve farlı lif modellerini sizlere göstermek istiyorum. Bugün sizlere yine çeyizler içerisinde göz dolduracak farklı renkler ile işleyip kullanabileceğiniz hatta satabileceğiniz harika bir lif modeli göstermek istedim. Bu lif modeline şeklinden dolayı deniz yıldızı adı verilmiş.

Çeyizlik lif modeli yapımına orta kısımdaki fıstıkların yapımı ile başlanmış. Lif yapımı için bir yuvarlak yapıldıktan sonra 4 sıra boyunca arttırmalar yapılmış ve bir daire elde edilmiş. Daha sonraki 4 sırada aynı şekilde fıstıklar yapılarak arttırma yapılmadan ilerlenmiş.

Büyük bir daire elde edildikten sonra ise deniz yıldızının her bir dilimi yapılmış. Burada ise yapılan fıstıklardan eksiltmeler yapılarak ilerlenmiş. Buradaki dilimlerin her biri ayrı ayrı işleniyor. Belirli sayıda eksiltme yapıldıktan sonra ise lifin kenar kısımlarına küçük çiçek motifleri yapılarak lif modeli tamamlanmış.

Deniz yıldızı lif modeli yapımı için burada daha çok gir ve sarı renkte lif ipi kullanılmış. Arada bir sırada beyaz lif ipi ile fıstıklar yapılmış. Çok güzel bir renk uyumu olmuş. Bu lif modeli için dilediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Elinizde kalan ipler ile de bu renkli lif modelini yapabilirsiniz.

blank

Lif modelinin yapımına dair tüm detaylar video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Tığ işine yeni başlayanlarda buradaki anlatımı takip ederek sorun yaşamadan bu lif modelini yapabilirler.

Sizlere daha öncede farklı lif modelleri göstermiştim. Bu lif modellerine de göz atabilirsiniz. İlerleyen günlerde de yeni modelleri sizlere göstermeye çalışacağım. Özellikle liflerin yapımlarına dair detaylı anlatımları da sizlere sunmak istiyorum. Bu şekilde sorun yaşamadan kolaylıkla bu lif modellerini yapabilirsiniz. Çeyizleri için farklı modelleri arayanlar daha önce gösterdiğim örneklere de göz atabilirler.

Renkli deniz yıldızı lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu