RENKLİ MAKARNALAR ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile renkli makarnalar örgü modeli yapımı

Bugün sizlere şiş örgüsünden yapılmış kalan ipleri değerlendirebileceğiniz renkli makarnalar örgü modeli yapımını göstermek istiyorum. Oldukça kullanışlı ve yapımı basit olan bu örneği dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Örgü modelleri için bugün sizlere şiş örgüsünden yapılmış olan bir örnek model anlatımı göstermek istiyorum. Elinizde kalan örgü ipleri değerlendirerek yapabileceğiniz bu örnek model ile; bebek battaniyesi, kazak, yelek, hırka süveter gibi farklı örgü işleri yapabilirsiniz. Şiş örgüsüne yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği bu tasarımı videodan takip edip her bir yapım detayını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Şiş örgüsü renkli makarnalar örgü modeli yapımı için burada beyaz ip ana renk olarak seçilmiş. Sizlerde yapacağınız örgü işine göre bir tane ana renk ip seçebilirsiniz. Bu ana renk içerisine burada mavi, sarı ve yavru ağzı renklerde örgü ipleri kullanılmış. Her renkli sıra için sizler elinizde kalan ipleri değerlendirip bu modeli yapabilirsiniz. Burada kullandığınız örgü iplerinin aynı kalınlıkta olmasına dikkat etmelisiniz. Şiş olarak ise 3,5 numara şiş kullanılmış.

Örnek modelin yapımı için 6 sıra haroşa örgü yapılarak model yapımı başkanmış. Burada bir yelek ön kısmının yapıldığı düşünülerek model yapımı açıklanmış. Sizlerde yapacağınız örgü işine göre lastik örgüsü yapıp üzerine modeli yapabilirsiniz.

Renkli makarnalar örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZ9NaP532icGVk01SGMaCvQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu