ROBADAN İKİ RENKLİ V YAKALI ÇOCUK HIRKASI YAPIMI

Şiş örgüsü ile robadan v yakalı çocuk hırkası yapımı

Kış bitiyor olsa da ben sizlere yine de kışlık örgü işlerini göstermeye devam ediyorum. Örgü işi yapıp satanlar için veya önümüzdeki sene için hazırlık yapacaklara bu örgü işleri bir fikir olacaktır. Bugün sizlere robadan v yakalı çocuk hırkası yapımını göstermek istiyorum. Bu hırkanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çocuklar için güzel iki renkli bir hırkanın yapımını sizlere göstermek istedim. Bu hırka modeli için burada kızlara uygun renkte ipler seçilmiş olsa da erkek çocuklar için de bu hırka modeli uygun renkte ipler seçilerek yapılabilir. Bu hırka hem robadan başlama tekniği ile yapılmış hem de V yakalı olarak yapılmış. Bu şekilde hırka modelini daha önce yapmayanlar için bu model oldukça iyi bir örnek olacaktır. Hırkanın her bir yapım aşaması videoda açıklandığı için zorlanmadan istediğiniz beden ölçüsünde bu hırkayı yapabilirsiniz.

Robadan v yakalı hırka modeli yapımı için burada iki tane bebe yünü kullanılmış. Elde kalan iki tane bebe yünü değerlendirilerek bu hırka modeli yapılmış. Dilerseniz tek renk olarak da yapabilirsiniz. Hatta dilerseniz elinizde kalan bir kaç farklı renk varsa onları da değerlendirebilirsiniz.

Hırka modeli yapımında hem robadan v yakalı bir hırka yapmanın detaylarının gösterilmesinin yanında farklı bir başlama tekniği de kullanılmış. Işıl Hanım her zaman olduğu gibi bu hırka modelinin anlatımında da tüm detayları en ince ayrıntısına kadar sizler için açıklamış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu hırka modelini yapabilirsiniz.

Robadan v yakalı çocuk hırkası yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu