Rol alacağı projeyi bırakan Serenay Sarıkaya’ya gazetecilerden ‘Bergen’ sorusu

Yakın vakitte arabesk müziğin değerli seslerinden Bergen’in hayat öyküsünü anlatacak olan bir sinemayla seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan Serenay Sarıkaya, çekim takviminin öbür projeleriyle çakıştığını münasebet göstererek sinemadan ayrıldığını açıklamıştı. Serenay Sarıkaya’ya gazeteciler tarafından sıklıkla Bergen soruları gelmeye başladı.

Yaklaşık 2 yıldır hazırlık süreci devam eden ve eski eşinin şiddeti sonucu hayatını kaybeden arabesk müziği sanatkarı Bergen’in hayat kıssasını anlatacak olan sinemadan hayranlarını üzen bir haber geldi. Ünlü oyuncu ve model Serenay Sarıkaya’nın canlandırması beklenen Bergen rolünde büyük bir değişim yaşandı.

Sarıkaya toplumsal medya hesabından yaptığı, ‘Sevgili arkadaşlar; yaklaşık iki buçuk seneyi aşkın vakittir heyecanla hazırlandığım ve hayata geçmesini beklediğim Bergen’in hayatını bahis alan sinema, tekraren defa pandemi ve farklı sebepler yüzünden ertelenmek zorunda kalmıştı.

Kısa bir mühlet evvel tarafıma iletilmiş olan yeni çekim takvimi, evvelden makul olan iş takvimimle çakıştığı için Bergen sinemasında olamayacağımızı yapımcılarımızla paylaşmıştım, sizlerle de paylaşmak istedim. Tüm Bergen sineması ailesine bu seyahatlerinde muvaffakiyetler dilerim.’ açıklamasıyla projeyi bıraktığını duyurdu.

Yaşanan bu krizin akabinde yeni isimlerle görüşülmeye başlandı. Sinemanın yapımcılarının görüştükleri ismin, son olarak Alev Alev dizisinde rol alan ve performanslarıyla toplumsal medyada büyük bir hayran kitlesine sahip olan ünlü tiyatrocu Demet Evgar olduğu belirtildi.

Evvelki gün Etiler’de bir siteden çıkarken görüntülenen Sarıkaya, gazetecilerin Bergen projesini bırakmasına yönelik sorularına; ‘Gerekli açıklamayı aslında yapmıştım.’ demekle yetindi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu