RUNNER MASA ÖRTÜSÜ DANTEL MODELİ YAPIMI

Tığ işi runner masa örtüsü dantel modeli yapımı

Son zamanlarda ev dekorasyonunda en çok kullanılan el işlerinden birisi de runnerlar. Masaların süslenmesinde sıklıkla kullanılan runner modeli için bugün sizlere çok şık bir model göstermek istedim. Runner masa örtüsü dantel modeli için sizlere aşağıda detaylı yapım aşaması verilen bir video sunacağım.

Çeyizleri için hazırlık yapanlara bugün harika bir dantel modeli göstermek istedim. Dantel modelleri çeyizler içerisinde en çok yer alan el işlerinden birisi. Farklı alanlarda kullanılan dantel el işleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam edeceğim. Bugün ise bir runner modeli göstermek istedim.

Büyük dantel masa örtüsü yapmak için yeterince zamanınız yoksa veya bu şekilde bir el işi yapmak istemiyorsanız çeyizleriniz içerisine runner ekleyebilirsiniz. Tığ işi runner modeli son zamanlarda oldukça fazla tercih edilmekte. Bende bugün sizlere harika bir model göstermek istedim.

Bugün göstereceğim runner modeli basit tığ işi teknikleri ile yapılan bir model olsa da dikkat edilmesi gereken çok fazla detay var. Model dilimler şeklinde yapılarak ilerliyor. Burada sizlere iki tane video vereceğim. İlk video içerisinde runnerın başlangıç kısmı yapılmış ve ilk dilim yapılmış. İkinci videoda ise devam eden kısım anlatılmış.

Runner modeli yapımına uç kısımdan başlanıyor. 6 tane zincir çekildikten sonra bu zincir ile bir halka yapılıp üzerine trabzanlar yapılıyor. Burada modelin bu kısmında trabzan sıraları yapılarak bir dilim oluşturuluyor. Her bir sırada artırma yapılarak ilerlenmiş. Yapılan bu dilim üzerine ise yine trabzanlar yapılarak farklı bir model yapılmış. Bu şekilde runner modeli devam ediyor.

Bu runner dantel modeli için burada kalın bir Alize diva markalı ip kullanılmış. Aslında bu runner modelini dantel işlemeye uygun dilediğiniz ipler ile yapabilirsiniz. Çeyiziniz için bu dantel modelini yapmak isterseniz dantel ipleri tercih edebilirsiniz. Ama farklı bir görünüm elde etmek istiyorsanız daha kalın bir ipte tercih edebilirsiniz. Burada ipe uygun olarak 2 numaralı bir tığ kullanılmış.

Runner masa örtüsü dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun aşındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCBO7aI1YUz1lz-QXhkikCXA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu