RÜZGAR GÜLÜ LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik rüzgar gülü lif yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün harika bir lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Görünce sizlerinde çok hoşuna gidecek olan bu lif modeli çeyizler içerisinde çok şık duracaktır. Rüzgar gülü lif modeli yapımı için aşağıda detaylı yapım aşaması verilen videoyu takip edebilirsiniz.

Sizlere yeni lif modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere rüzgar gülü şekline benzeyen şık ve gösterişli yapımı da oldukça basit olan bir lif modeli göstereceğim. Bu lif modelinin detaylı yapım aşamasını takip ederek kısa sürede yapımını öğrenebilirsiniz. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar da bu yapım aşamalarını takip ederek lifin yapımını kısa sürede öğrenebilirler.

Çeyizlik rüzgar gülü lif modeli yapımı için öncelikle beyaz lif ipi ile bir taban yapılmış. Burada taban yapılırken yuvarlak bir şekilde başlanıyor. Fıstık modeli ile yapılan taban kısmında arttırma yapılarak ilerlenmiş ve bir büyüklük elde edilmiş. Daha sonra ise rüzgar gülü şeklinde yapmak için tek tek dilimler yapılmış.

Dilimlerin yapımı için fıstıklarda eksiltme yapılıp üçgen şeklinde bir kenar elde edilmiş. Bu şekilde lif tabanı tamamlanınca üst kısmın yapımına geçilmiş. Öncelikle renkli lif ipi ile kenar kısım işlenmiş. Burada yine fıstıklar yapılmış. Bu fıstıklar kenar kısma yapıldıktan sonra ise dilimlerin üzerine fıstıklar yapılmış.

blank

Rüzgar gülü lif modeli için dilimlerin üzerine fıstıklar yapılarak devam ediliyor. Buranın yapımı sizi zorlayabilir ama kısa sürede yapımına alışabilirsiniz. Bu şekilde de dilimlerin üzeri yapıldıktan sonra orta kısım için yine tığ ile küçük bir çiçek modeli yapılmış. Yine buranın yapımı da video içerisinde açıklanmış.

Çeyizleri için şık ve gösterişli lif modeli arayanlar bu örneğe bakabilir. Bunun dışında sizlere daha öncede oldukça farklı modeller gösterdim. Bunları da inceleyerek harika lif modelleri yapabilirsiniz. El işleri yapıp satanlar için de bu örnekler oldukça faydalı oluyor. Yine ilerleyen günlerde yeni modelleri sizlere göstermeye devam edeceğim.

Çeyizlik rüzgar gülü lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu