SAÇ ÖRGÜLÜ BERE MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile saç örgülü bere modeli yapımı

Şiş örgüsünde en çok kullanılan modellerden birisi olan saç örgü tekniğini daha önce sizlere göstermiştim. Bugün saç örgü tekniği ile kız çocuklarına veya bayanlara yapılabilecek harika bir bere modeli yapımı göstermek istiyorum. Saç örgülü bere modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Bere modelleri için bugün size hem kız çocukları için hem de bayanlar için yapılabilecek bir bere modeli göstereceğim. Şiş örgüsü yapmayı bilenlerin mutlaka bildiği saç örgü modeli ile yapılmış bir bereyi daha önce görmemiştim. Bu model ile yapılan saç bantları var hatta ben daha önce sizlere bunu göstermiştim. Bere modelini ise ilk defa gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim.

Saç örgülü bayan bere modeli yapımı için burada Nako marka Angora Lüks ip kullanılmış. Bu modeli diğer örgü ipleri ile de yapabilirsiniz ama en güzel agora ip ile olmakta. Şiş olarak 3,5 numara misinalı şiş kullanılmış. İlmek çıkartmak için ise bir tunus tığına ihtiyacınız olacak.

Bere modeli yapımında selanik örgü modeli yapılmış. Burada video içerisinde öncelikle selanik örgü modelinin nasıl yapıldığı gösterilmiş. Daha sonra ise selanik örgü modeli ile yapılan üç tane ince uzun dilim saç örgüsü şekline dönüştürülmüş. Birleştirilen bu parçaların kenarlarından ilmek çıkartılmış ve berenin diğer kısımları yapılmış.

Saç örgülü bere modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCCW4k0cvwjGVsu7V0N9woPA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu