SAÇ ÖRGÜLÜ KAPÜŞONLU BEBEK HIRKASI YAPIMI

Bebekler için şık ve gösterişli saç örgü modeli ile hırka yapımı

Bebekler için yapılabilecek harika bir örgü işini daha bugün sizlere göstermek istiyorum. Saç örgülü kapüşonlu bebek hırkası hem kız bebekler hem de erkek bebekler için yapabileceğiniz çok şık ve gösterişli bir örgü işi. Bu hırkanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip ederek kısa sürede yapabilirsiniz.

Bebekler için yapılabilecek hırka modellerini sık sık sizlerle paylaşıyorum.Bugün göstermek istediğim hırka modelinin ön kısmına eklenen saç örgü modeli şiş örgüsünde oldukça fazla kullanılan bir model. Şiş örgüsü örmeye yeni başlayanlar videoda verilen anlatımı takip ederek hem saç örgüsü modelinin yapımını öğrenebilir hem de bu hırkanın yapımına dair tüm detayları öğrenebilir.

Saç örgülü bebek hırkası yapımı için burada erkeklere uygun olan mavi bir renk tercih edilmiş. Bu model kız bebekler için de oldukça uygun. Dilediğiniz renk ile bu hırka modelini yapabilirsiniz.

Hırkanın yapımı için Alize Baby Best markalı ipten 3 yumak kullanılmış. Şiş olarak hem 4 numaralı düz şiş hem de 4 numaralı misinalı şiş kullanılmış. Bunlar dışında ön kısım için 4 tane düğmeye ihtiyacınız olacak.

Hırkanın yapımına kapüşon kısmından başlanmış. Kapüşon kısmı yapıldıktan sonra yaka ve kola kısımlarının ayrımı yapılmış. Daha sonra hırkanın beden kısmı yapılmış. Burada beden kısmı yapılırken arka kısım da model kullanılmamış. Ama hırkanın ön kısmında yaka kısmından başlayarak etek ucuna kadar saç örgüsü modeli kullanılmış. Hırkanın her iki tarafında da bu model kullanılarak çok şık bir görünüm elde edilmiş.

blank

Kapüşonlu bebek hırkası yapımı dikişsiz bir şekilde yapılmış. Burada kapüşondan başlanan hırka modeli etek ucunda bitirilmiş. Hırka modelinde düz bir örgü modeli kullanılmış. Sadece ön kısımdaki saç örgü modelin yapım detaylarına dikkat etmek gerekir.

Hırkanın yapımı video içerisinde detaylı bir şekilde açıklandığı için sorun yaşamadan modeli tamamlayabilirsiniz. Videodaki anlatımı takip etmeniz önemli. Yaka ve kol kısımlarının ayrımları ve diğer detayları buradan kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Saç örgülü kapüşonlu bebek hırkası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCTVMBP_Yo1khMdgMmiKIs7w

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu