SAÇI KOLAYCA UZATAN ALTIN DEĞERİNDE FORMÜL

Saç çıkartan yağlar var biliyor muydunuz?

Doğada yer alan birçok bitki aslında vücudumuzun tüm bölgelerine hizmet eder. Bilindiğinde ve araştırıldığında tüm bu bitkilerin karşılığı olan vücut bölgelerine nasıl bir etki bıraktığını gördüğünüzde büyülenirsiniz. Gelelim saçlarımıza ; saçlarımız en çok önem verdiğimiz yerimizdir. Çünkü görseldir ve ilk bakılan yerlerin başında gelir.

Altta sıraladığımız başlıklara göz atacak olursanız, yağların mucizesini anında öğrenebilir ve kendinize yada sevdiklerinize yapabilirsiniz. Bakımlı saçların sırrı çözüldü? emin olun ki saça faydalı yağlar sayesinde kişisel bakımınız eğlenceli bir hale gelecek.

Saç dökülmesine faydası olan sarımsak yağı

Sarımsak yağı saç bakımı ve etkisi mükemmele yakın. Birçok araştırma gösteriyor ki; sarımsak hem faydalı hem de saçlarda cansız görünümü yok edip, güzel gözükmesine etki ediyor.

Gür saç modeli için bakımlarda da kullanıldığı biliniyor. Saç dökülmesi probleminiz varsa kesinlikle maske olarak sarımsak yağını kullanabilirsiniz.

Aspir yağı sayesinde saç bakımı yapın

Saç bakımınızı aspir yağı kullanarak da kolayca yapabilirsiniz. Haftada birkaç kez yada iki kez yapıldığında saçlarınızdaki değişimi görebilirsiniz. Saç diplerine masaj şeklinde ve saç uçlarına yapabilirsiniz.

Masaj şeklinde kısaca kaşır gibi yedirebilir ve mükemmel görünüme kavuşabilirsiniz. Ancak burada bir püf nokta var. Başladığınızda sıkılıp bırakmayacaksınız. Düzenli uygulama yaparsanız aspir yağı saç bakımı sayesinde daha güzel görünüme kavuşursunuz.

Susam yağını kullanarak hızlı saç uzatın.

Susam yağı saç bakımı önemli bir konudur. Saç dökülmesini durdurur. Bakım yapar ve kısa sürede uzadığını görebilirsiniz. Saçların hızlı uzaması için en etkili çözümlerin başında susam yağı geliyor. Susam yağı bakımı yapıldığında saçlarınızın daha öncesinden daha hızlı uzadığına şahit olabilirsiniz.

Saç dökülmesine faydası olan çörek otu yağı

Çörek otunun fazla bir faydası var. Saç dökülmesi için tercih edilen şifa deposu yağlardan da birisidir. Doğal özlere sahip olan bu mucize ile sizde saç köklerini besleyebilir ve güçlendirebilirsiniz. Saç dökülmesini hızlı bir şekilde önüne geçebilir ve kısa sürede saçlarınıza can katabilirsiniz. Düzenli yapıldığında saç dökülmesinin önüne geçebilirsiniz.

Hindistan cevizi yağıyla bakım yapın

Hindistan cevizi yağıyla saç bakımı çok tercih edilen seçeneklerin başında geliyor. Parlaklık isteyenlerin her zaman tercih ettiği bir yoldur. Hacim, parlaklık ve hızlı saç uzatmak isteyen bayanların kullandığı yöntemdir diyebiliriz. Dökülmeye de faydası olan hızlı bir yöntem olup, düzenli yapıldığında parlaklık uzama ve dökülmenin azaldığı görülebilir. Son zamanlarda da yaygınlaşan bir yöntem ve kadınların mutlaka istediği bakım türüdür.

Saç dökülmesini önleyen faydası bol yağların kullanımı

Bitkisel yağların saç dökülmesini önleyici yönleri olduğu bilinir. Ancak doğru yağların tercih edilmesi önemli bir husus olup, bazı kişilerde yan etkilerde görülebilmektedir. Bu yüzden her yöntemi denemek bazen faydasız hale gelebiliyor. Bu yüzden kısa sürelerle denenip, kesin sonuç görülen yöntemler tercih edilirse daha sağlıklı olacaktır.

Saç bakımı yağları kullanımı benzer çalışmalardır. Sarımsak yağı kullanacaksanız öncelikle saç diplerinize masaj yaparak yağı yedirin veya sürün. Saçın her bölgesine eşit dağılacak şekilde yorulmadan işleminizi devam ettirin. Ardından bir plastik bone yardımı ile saçlarınızı iyice sarın. Bu işlem sonucu 5 saat süre ile bekletin. Yada geceden sabaha kadar böyle kalmasını sağlayın. Gayet kolay değil mi ?

Saç dökülmesinde yağlar karıştırılarak kullanılır mı ?

Saç dökülmesi ile ilgili birçok konu ile karşılaşmış olabilirsiniz. Bazen yağların tek başına kullanmanız çok işe yarar. Bazen de karışım şeklinde kullanmak güzel sonuçlar doğurur. Tek başına kullandığınızda hem ekonomik anlamda hem de faydasını göreceğiniz zamanlar olacaktır.

En doğru saç bakımı yağ yöntemi doğal olanıdır bunu kesinlikle unutmayın. Aspir, çörek otu, susam ve sarımsak ile birlikte hindistan cevazı yağı seçenekleri ile sizde saçlarınıza hem bakım, hem uzaması yada dökülmesi gibi sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Bu işlemleri haftada 2 kere yapmanız yeterli olacaktır. Bu sayede saçlarınız parlak, canlı, uzun olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=gDftnQOpN9Q

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu