SARAY SÜPÜRGESİ MODELİ İLE BEŞ ŞİŞ GELİN PATİĞİ YAPIMI

Beş şiş saray süpürge modelli gelin patiği yapımı

Patik modelleri için sizlere yeni örnekler ararken yeni bir sayfa keşfettim ve burada harika beş şişle yapılmış patik modelleri buldum. Bu patik modellerini sıklıkla sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Bugün size daha önce gösterdiğim saray süpürgesi adı verilen model ile yapılmış harika bir tasarım. Beş şiş saray süpürgesi patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Daha önce size gösterdiğim saray süpürgesi veya saray otu adı verilen model ile yelek ve şallar yapabileceğinizi belirtmiştim. Bugün ise size bu model ile yapılan ve çeyizler içerisinde göz dolduracak harika bir tasarım olan patiğin yapımını göstermek istiyorum. Beş şiş tekniği ile yapılan bu patik modelinde iki renk ip kullanılıp patiğin ön kısmına da örgü modeli eklenerek çok şık bir görünüm oluşturulmuş. Özellikle gelin bohçaları içerisine eklenebilecek bir model diyebilirim.

Saray süpürgesi patik modeli yapımı için burada krem rengi ve gül kurusu renkte patik ipleri kullanılmış. Şiş olarak ise 3 numara beş tane kısa patik şişi kullanılmış. Burada yapılan ölçüler ile 38-39 numara ayak için bir patik modeli yapılmış. Videodaki yapım detaylarını öğrenerek dilediğiniz büyüklükte bir patik modeli yapabilirsiniz.

Patik modeli yapımına gül kurusu rengindeki patik ipi ile 12 ilmek atılarak başlanmış. 36 numara ayak için ise 10 ilmek alarak başlayabilirsiniz. Patik modelinin genelinde düz örgü modeli yapılmış. Sadece ayak üzerinde bilek kısmına gelen yerde süpürge modeli kullanılmış. Patik tamamlanınca da iğne ile patik üzerine küçük çiçek motifleri işlenmiş.

Beş şiş saray süpürgesi patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCaqRjuVXcjs_Zq1bY_A2sxA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu