SARIKLI TIĞ İŞİ ŞAL MODELİ YAPIMI

Tığ işi sarıklı şal modeli yapımı

Yeni ve farklı örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere oldukça şık ve yapımı da oldukça basit olan sarıklı şal modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu şalın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Şal modelleri için sizlere sık sık yeni örnekler gösteriyorum. Özellikle çeyizleri için hazırlık yapanların kısa sürede yapıp tamamlayabileceği ama gösterişli olan modelleri seçmeye çalışıyorum. Ayrıca gelinlik üzerine yapılabilecek olan şalları da bulup sizlere sunmaya çalışıyorum.

Şal modelleri için sizlere bundan önce oldukça farklı örnekler gösterdim. Çeyiz hazırlıkları yapanların dışında el işi yapıp satanlarda gösterdiğim örnekleri inceleyerek harika tasarımları ürünleri arasına ekleyebilirler.

Bugün sizlere tığ işi sarıklı şal modeli yapımı göstermek istedim. Tığ işi ile yapılmış olan farklı modelleri sizlere daha öncede göstermiştim. Bu göstereceğim şal modeli de sizlerin hoşuna gideceğini düşündüğüm şık bir tasarım. Tığ ile örgü örmeyi bilenler kısa sürede bu şal modelini yapabilirler.

Şal modeli üçgen bir şekilde yapılmış. Şalın yapımına uç kısımdan başlanmış. Burada şal modelinin kenar süslemeleri de birlikte yapılarak ilerlemiş. Modele iki sıradan oluşuyor. Video içerisinde çok güzel detaylı bir anlatım yapılmış. Bu sayede kolaylıkla bu şal modelinin yapımını öğrenebilirsiniz.

blank

Şal modeli yapımında basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Burada orta kısımda oluşan sarık modelinin yapımını öğrenmeniz sizi zorlayabilir. Bunun dışında arttırma yerlerinin neresi olduğunu bilirseniz sorun yaşamadan şal modelini yapabilirsiniz. Videoda detaylı bir anlatım yapılıp sayıları ile birlikte tüm detaylar verildiği için zorlanmadan bu modeli yapabilirsiniz.

Tığ işi şal modeli günlük kullanım için de çeyizler içerisine koyulabilecek şal modelleri için de oldukça uygun. Günlük kullanım için renkli ipler tercih edebilirsiniz. Çeyizler içerisine koymak için ise krem, beyaz, pudra gibi daha açık renkleri seçebilirsiniz. Simli olan ipler ile de bu model oldukça şık ve gösterişli olacaktır.

Tığ işi sarıklı şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu