‘Seksenler’in yeni dönem yayın tarihi muhakkak oldu! Seksenler setinden yeni kareler…

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi ‘Seksenler’in yeni dönem yayın tarihi muhakkak oldu. Seksenler, 24 Haziran Perşembe günü saat 20.00’de izleyiciyle buluşacak.

‘Seksenler’, yeni döneminde sürpriz isimlerle yoluna devam edecek. Diziye katılan oyuncular ortasında Zeynep Demirel ve Reha Özcan yer alıyor. Ayrıyeten ‘Çağatay’ karakterini canlandıran İlker Ayrık diziye tekrar dönüyor. 2009 Miss Belçika Hoşu olan Zeynep Demirel, ‘Seksenler’ ailesine Çağatay’ın Belçikalı eşi ‘Amelie’ olarak katılıyor. Çağatay rolünde gördüğümüz İlker Ayrık, kıssa gereği uzun vakit evvel Belçika’ya gitmişti. Dizide bir müddettir Belçika’da olan Çağatay bu dönem sürpriz bir formda mahalleye geri dönüyor. Belçika’da herkesten bilinmeyen evlenen Çağatay, Belçikalı eşi Amelie (Zeynep Demirel) ile birlikte ‘Rukiye’nin karşısına çıkıyor.

İzleyicinin birçok sinema ve televizyon projesiyle yakından tanıdığı Reha Özcan da ‘Seksenler’ takımına edebiyat öğretmeni olarak katılıyor. Ayrıyeten diziye mahallenin lisesi ve oradaki öğrenciler de dahil oluyor.

Seksenler dizisi, takımına kattığı yeni isimlerle yaz dönemine süratli bir başlangıç yapmak istiyor. Son olarak Mucize Hekim dizisinde izlediğimiz usta oyuncu Reha Özcan ile Zeynep Demirel’i takımına katan Seksenler dizisi, yıllar evvel diziden ayrılan İlker Ayrık’la el sıkışmıştı. Çağatay’ın Belçika’da evlenip sonra kıssaya geldiğini anlatan İlker Ayrık, “Birazcık daha hantal, yararsız. Konutun yararsız çocuğu. Geldik bakalım. Seksenler dizisinden ayrılalı 4 sene oldu. Kendimi hiç ayrılmış üzere hissetmedim” tabirini kullandı.

İLKER AYRIK VE REHA ÖZCAN SEKSENLER SETİNDE!

TRT 1’de ekrana gelen ve izleyici tarafından ilgiyle takip edilen devir dizisi Seksenler’den hoş haberler var. Oyuncu takımını genişleten diziye yeni bir yüz dahil oldu. Seksenler dizisinin oyuncu takımına yeni bir isim katıldı. Son olarak İrfan Kangı’nın Hulusi karakteriyle dahil olduğu Seksenler’e, usta oyuncu Reha Özcan da dahil oldu.

Birsen Altuntaş’ın haberine nazaran; Birol İtimat imzalı Seksenler’in yaz uzunluğu haftalık dizi olarak yayınlanması gündemde… Mucize Tabip’ten ayrılan Reha Özcan’ın ve Zeynep Demirel’in takımına dahil olduğu dizinin eylül döneminde da tekrar günlük olarak ekranda olması planlanıyor.

Öte yandan dizinin eski oyuncularından İlker Ayrık da projeye geri döndü. Belçika’dan eşi Amelie ile dönecek olan Çağatay, diziye yeni ve hoş kıssalar katacak. Ayrık geri dönüşü için, ‘Burası esasen benim ailem üzereydi. Konuta geri dönmüş üzere hissediyorum.’ açıklamasında bulundu.

KOSTÜMLER SATILIYOR!

TRT 1’in fenomen dizilerinden biri olan Seksenler hafta içi her gün saat 17:00’de Ana Haber’den evvel yayınlanıyor. Dizinin gerçekçiliği için özel hazırlanan dekorun yanı sıra kıyafetlerinde de araştırılıp özel dikildiği öğrenildi. 80’li yıllara uygun bir konseptle hazırlanan dizideki kostümlerden kimileri seyirciye armağan edilecek. Bilhassa Ahmet karakterini oynayan Şoray Uzun’un gömlekleri çok beğeniliyor.

PEKALA DİZİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

İzleyiciler Seksenler dizisindeki Çınaraltı Mahallesi’nin nerede olduğunu merak ediyor. Seksenler dizisinin çekim yeri bu sefer İstanbul dışına taşındı. Seksenler’in çekimlerine birinci olarak 2012 yılında başlandı ve bu yıldan itibaren üç yerde set kuruldu. Daha sonra Yenibosna’da yapıldı. Seksenler’in çekimleri ilerleyen vakitlerde İstanbul Kartal’daki bir platoda yapıldı.Tekrardan yeni döneme başlayan dizinin çekim yer yine değiştirildi. Dizinin çekimleri yeni dönemle birlikte İstanbul dışına taşındı.

Seksenler dizisinin çekimlerine dizinin imalcisi ve direktörü Birol Güven’in memleketi Kocaeli Darıca’da devam ediliyor.

BİRİNCİ TANITIMI:

ÜNLÜ OYUNCU ŞORAY UZUN’DAN SEKSENLER PAYLAŞIMI!

Şoray Uzun, 3 yıllık ortanın akabinde yine ekrana gelecek olan Seksenler ile ilgili bir paylaşımda bulundu.

Okuma provalarına başlanan dizi ile ilgili hem Twitter hem de Instagram’dan paylaşımda bulunan Şoray, paylaşımlarıyla büyük beğeni topladı.

TRT 1 ekranlarında 6 dönem boyunca ekrana gelen Seksenler dizisi, 2017’de final yaparak yayın hayatına veda etmişti. Seksenler final yapsa da dizinin sıkı takipçileri bu projeyi tekrar ekranlarda görmek istediklerini lisana getiriyordu. Seksenler dizisiyle ilgili müjdeli haberi dizinin imalcisi Birol İtimat vermişti.

Birol İtimat, Seksenler ile ilgili olarak Twitter’dan paylaştığı bildirisinde, “Bana en çok sorulan soru; ‘Seksenler devam edecek mi?’ Evet devam edecek inşallah. Ancak yeni öykülerle ve harika oyuncu takımımızın yanına yeni oyucu arkadaşlarımızın ilavesiyle. Çok yakında….” sözlerini kullanmıştı.

İŞTE BİROL İNANÇ’IN AÇIKLAMASI;

Birol İnanç, dizinin ne vakit başlayacağını ve hangi vakit dilimini ele alacağını da söyledi. İtimat, ‘Hedefimiz ana takımın yanına yeni karakterler ek ederek Eylül ayında yayında olmak. Dizi TRT 1’de ‘Final’ yaptığında ‘Seksenler’de 1987 yılını işliyorduk. Tıpkı dekorla, tıpkı oyuncularla 1987’den devam edeceğiz.‘ tabirlerini kullanarak, dizinin 1987 yılını anlatmaya başlayarak Eylül ayında yayın hayatına başlayacağını açıklamış oldu.

BİROL İNANÇ’TAN KANAL AÇIKLAMASI

Ünlü senarist ve üretimci Birol İtimat, dizinin 7. dönemini yazmaya başladıklarını ve dizinin TRT 1’de devam edeceğini duyurdu.

GÜNÜN ÖNE ÇIKAN MAGAZİN HABERLERİ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu