SEPET YELEK MODELİ

Sepet yelek modeli nasıl yapılır?

Yaz kış demeden tüm kadınların ortak tercihleri yelekler üzerine oluyor. Tabi ki harika örgü modelleri birçok kadının bu kadar vazgeçilmezleri arasında yer alırken yapım aşamaları konusunda zorluk çekebiliyorlar. Aslında yedisinden yetmişine kadar herkesin bayılarak tercih ettiği modellerin başında gelen sepet yelek modeli için adım adım her şeyi sizlere anlatacağım.

Hem göz dolduran tasarımı hem de gerçekten kolay yapımının olması tüm kadınların çeyizlerinden günlük giyime kadar her alanda tercih ettikleri bir ürün oluyor. Böylesi özel bir üründen kimse mahrum olmasın diye ben de her şeyi adım adım videolu anlatım ile sizlere göstermek istiyorum. Videolu anlatımları takip ederek aslında her şeyin ne kadar kolay olacağını görebileceksiniz.

En iyi sepet yelek modeli

Şiş örgüsü ile yapılan sepet yelek modeli tüm detayları ile sizlere bugün anlatmak istiyorum. Yapım aşamaları sırasında nelere dikkat etmek gerekir, kaç numara şiş ile kaç ilmek atmak gerektiğine dair her şeyi en ince detayları ile anlatacağım. Sizler de bu kadar göz dolduran bir modelin yapım aşamalarını inceleyerek kendi yapacak olduğunuz kişinin bedeni üzerinden ilmek sayısı attırarak ya da azaltarak ayarlamalarını yapabilirsiniz.

blank

Sepet yelek modeli 38 ila 40 beden arasında bir kadın için ben ön kısımlarda 100 ilmek üzerine yaparken arka kısmı da 174 ilmek üzerine yapıyorum. Bu sayıları tabi ki de kişiler kendi el sıklık oranlarından kullanacakları ipin esnemesin ya da kullanılan şişin kalınlık derecesine göre ayarlanabilir. Böylesi harika bir yeleği yaparken sadece anlatımlar ile sınırlı kalmak yerine dikkat edilmesi gereken püf noktalarını göz önünde bulundurmak için sizler de videolu anlatımları tercih edebilirsiniz. Böylece her şeyi daha rahat bir şekilde anlayarak muhtazam bir yelek elde edebilirsiniz.

Video kaynağı: https://www.youtube.com/watch?v=ELZ_G5I_oiQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu