SEPETTE ÇİÇEKLER YUVARLAK LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizler için şık ve gösterişli sepette çiçekler lif modeli yapımı

Çeyizler içerisinde dikkatleri çekecek oldukça gösterişli yeni tasarım bir lif modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Sepette çiçekler lif modeli pembe ve beyaz rengin uyumu ile harika olmuş. Bu lif modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Lif modelleri için sizlere yeni örnekler bulup göstermeye devam ediyorum. Çeyizleriniz için kısa sürede farklı modeller yapmak isterseniz sitede yer alan birbirinden şık ve gösterişli modellere göz atabilirsiniz. Sadece çeyizler için değil el işi yapıp satanlar için bu modeller çok faydalı olacaktır. Her bir modelin detaylı yapım aşaması olduğu için zorlanmadan bu lif modellerini yapabilirsiniz.

Bugün göstereceğim çeyizlik lif modeli için taban kısımda beyaz ve pudra pembesi bir lif ipi kullanılmış. Taban kısımda beyaz rengin yanına eklenen renkler her zaman çok şık oluyor ama elinizde beyaz renkte ip yoksa farklı renklerde kullanabilirsiniz. Buradaki renklere bağlı kalmadan farklı renkler kullanıp kendi tasarımlarınızı yapabilirsiniz. Birde çiçeklerin yapraklarını yapmak için yeşil lif ipine ihtiyacınız olacak.

Lif yapımı için dilimli bir lif tabanı yapımı ile başlanmış. Beyaz lif ipi ile belirli bir sıra işledikten sonra aralarda yeşil lif ipi ile yapraklar yapılmış. Sonra pudra pembesi ipe geçilmiş ve sepet modeli yapılmış. Burada tomurcuklar en son fıstık modeli ile yaprakların üzerine yapılmış. Lifin kenar kısmı da örüldükten  sonra lif kullanıma hazır hale gelmiş.

Sepette çiçekler lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCSCWSubftPa3HCfl5QoruLg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu