SİMLİ ABİYE GELİN ŞALI YAPIMI

Şiş örgüsü ile şık ve gösterişli abiye gelin şalı yapımı

Şal modelleri için sizlere birçok farklı örnek gösterdim göstermeye de devam ediyorum. Bugün çok şık görenlerin hayran kalacağı harika bir abiye gelin şal modeli göstermek istiyorum. Düğünü için hazırlık yapan veya kızları için düğün hazırlığı yapan anneler bu örneğe mutlaka göz atmalılar. Bu şal modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çeyizler içerisine koyulabilecek şal modelleri için sizlere hem tığ işinden hem de şiş örgüsünden yapılmış farklı modelleri bulup göstermeye çalışıyorum. Bugün gelinlik üzerine yapılabilecek abiye bir şal modeli göstereceğim. Aslında bu şal modeli sadece gelinlik üzerinde değil özeler günlerde abiyeler üzerinde de kullanılabilecek bir tasarım mesela burada simli krem rengi ip kullanılmış. Simli siyah şal ipler ile de yapılırsa çok güzel olacaktır. Dolabınızda her zaman duracak kullanışlı bir parça olacaktır.

Simli abiye gelin şalı yapımı için burada Saltıklar markasından Parıltı serisinden süper parlak ipten krem rengi makrome ip kullanılmış. Bu ipten 2,5 yumak kullanılmış. Ama alize şal ipleri ile de bu model yapılabilir. Şiş olarak başlarken 3 numara şiş kullanılmış. Ön kısımdaki çiçekli yerin altı için ise patik şişi kullanılmış. Şalın diğer kısmında ise 6 numara veya 5 numara şiş kullanılabilir. Bu şiş detayları ile ilgili ayrıntılı bilgi videoda açıklanmış.

Şal modeli yapımı kolay ama dikkat edilmesi gereken detaylar oldukça fazla. Bu nedenle videoda verilen anlatımı iyi bir şekilde takip etmelisiniz. Her bir detay açıklandığı için burayı takip edince sorun yaşamadan bu şal modelini yapabilirsiniz.

Abiye gelin şalı modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu