SIRALI BONCUKLAR ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile sıralı boncuklar örgü modeli yapımı

Farklı örgü işlerinde kullanabileceğini güzel bir örgü modelinin yapımını daha bugün sizlere göstermek istiyorum. Sıralı boncuklar örgü modeli özellikler bebekler için yapacağınız örgü işlerine çok yakışacaktır. Bu örgü modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Erkek bebek ve yeleklerinde kullanabileceğiniz bu model oldukça kullanışlı olup dilediğiniz farklı alanlarda da kullanılabilir. Burada model iki renk ile yapılmış olsa da sizler elinizde kalan ipleri değerlendirmek için birkaç farklı rengi de bir arada kullanabilirsiniz. Video içerisinde iki renk kullanılmış ve modelin görünümü çok güzel olmuş.

Sıralı boncuklar örgü modeli yapımı için burada Alize Happy Baby markalı ipten sarı ve gri renkte örgü ipi kullanılmış. Şiş olarak 3 numara şiş kullanılmış. Elinizin altında aynı kalınlıkta örgü ipleri varsa bu ipleri değerlendirmek için bu modeli yapabilirsiniz.

Model iki ilmek katları artı iki ilmek üzerine kuruluyor. Burada bir yelek ön kısmının yapıldığı düşünülüp buna göre model anlatımı yapılmış. Burada ilmek alındıktan sonra önce haroşa örgü ile 6 sıra lastik örgüsü yapılmış. Lastik kısmında siz dilediğiniz farklı bir model de kullanabilirsiniz. Lastik örgüsünden sonra önce 8 ilmek haroşa örgü yapılıp yelek ön patı yapılmış daha sonra model kurulumu yapılmış. Modelin yapımı oldukça basit sizlerde öğrenmek için önce böyle küçük bir model çıkartıp daha sonra islediğiniz sayıda ilmek alı yapmak istediğiniz örgü işini yapabilirsiniz.

Sıralı boncuklar örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZ9NaP532icGVk01SGMaCvQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu