SIRALI TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI

Yazma kenarı için sıralı tığ oyası modeli yapımı

Çeyizleri için hazırlık yapanlar için yeni oya modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün yapımı çok basit olan ama bir o kadar da gösterişli sıralı tığ oyası modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu oya modelinin yapımını aşağıdaki videoda anlatımdan takip edebilirsiniz.

Yazmalarınızın kenarlarını farklı oya modelleri ile süslemek istiyorsanız sizlere daha önce de gösterdiğim tığ oyası modellerine göz atabilirsiniz. İğne oyası yapmayı bilmiyorsanız ve yazmalarınızın kenarlarını farklı oya modelleri ile süslemek istiyorsanız mutlaka gösterdiğim örnekleri göz atmalısınız. Sizlere her zaman yeni örnekler bulup göstermeye çalışıyorum. Bu sayede çeyizleriniz içerisinde oldukça farklı ve şık görenlerin dikkatini çekiyor çekecek oya modellerini ekleyebilirsiniz.

Sıralı oya modeli yapımı için burada siyah üzerinde çiçek desenleri olan bir yazma kullanılmış. Oya modelinin yapımı için öncelikle yeşil oya ipi ile tığ batısı yapılmış. Tığ batısından sonra önce yeşil oya ipi ile örümcekli kısım yapılmış. Burada üst üste örümcekler yapılarak yazma kenarı çevrilmiş.

Örümceklerin üzerine ise pembe renkteki oya ipi ile küçük küçük modeller yapılmış bu şekilde yazmanın kenarı tamamlanmış. Oya modeli iki sıradan oluşuyor. Videodaki anlatımı takip ettiğiniz zaman birkaç gün içerisinde bu oya modelini tamamlayabilirsiniz. Tığ işine yeni başlayanlar için de bu oya modeli oldukça basit ve kısa sürede öğrenilebilecek bir model.

Sıralı tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu