SIRALI ZÜMRÜTLER ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

İki şiş ile sıralı zümrütler örgü modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapılan çok güzel, oldukça kullanışlı bir modelin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Sıralı zümrütler örgü modeli özellikle yelek, ceket ve kazak gibi örgü işlerinde kullanabileceğiniz bir model. Bu modelin yapımını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bebekler için yapılacak örgü işlerinde kullanabileceğiniz farklı örgü modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Sizlere hem şiş örgüsünden hem de tığ işinden modeller göstermeye çalışıyorum ki örgü çeşitliliğiniz hem fazla olsun hem de şiş örgüsü bilmeyenler tığ işi ile farklı modelleri yapabilsin. Bugün size şiş örgüsünden yapılmış bir model göstereceğim. Bu örnek ile çocuklar için yelek, kazak, ceket veya süveterler yapabilirsiniz. Bebek battaniyelerinde bu model kullanılabilir. Bunun dışında erkek ve bayanlar için yapılacak örgü işlerinde de bu modeli kullanabilirsiniz.

Sıralı zümrüt örgü modeli yapımı için burada gri ve beyaz renkte orta kalınlıkta ip kullanılmış. Şiş olarak ise 3 numara şiş kullanılmış. Her sırada farklı renkler de kullanabilirsiniz. Elinizde kalan ipleri değerlendirip güzel bir örgü işi yapabilirsiniz.

Örgü modeli iki ilmek üzerine kuruluyor. Yani yapmak istediğiniz örgü işine göre ikinin katlarında ilmek almalısınız. Model 4 sıradan oluşuyor. Model yapmadan önce lastik örgüsü yaparsanız daha güzel bir görünüm olacaktır.

Sıralı zümrütler örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu