ŞİŞ ÖRGÜSÜ BADEM ÇEKİRDEĞİ DESEN ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Badem çekirdeği desen örgü modeli nasıl yapılır?

Şiş örgüsü ile yapılan çok güzel bir modelin yapım aşamasını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıda videolu anlatım ile vereceğim badem çekirdeği örgü modeli hem çocuklar için yapacağınız örgü işlerinde hem de büyükler için yapacağınız örgü işlerinde kullanabileceğiniz bir model. Videodaki anlatımı takip ederek modelin yapımını kolayca öğrenebilirsiniz.

Yağacağı örgü işleri için yeni modeller arayanlara farklı ve yeni örnekleri bulmaya devam ediyorum. Sizlere hem şiş örgüsünden hem de tığ işinden yapılmış olan örnek modelleri sık sık göstermeye çalışıyorum. Bu örneklerin yapım aşamalarını inceleyerek kendi zevkinize ve hayal gücünüzü göre yeni örgü tasarımları yapabilirsiniz.

Badem çekirdeği örgü modeli ile bayan yelekleri yapabilirsiniz. Bayanlar için bluz ve hırka modeli yapımında kullanabilirsiniz. Bu yıl kısa hırkalar oldukça moda bu modeli hırkaların ön bedenin de kullanabilirsiniz. Çocuklar için yapacağınız süveter ve yelek modellerin de de rahatlıkla bu modeli kullanabilirsiniz.

Burada videoda örnek bir anlatım yapılmış ve 39 ilmek atılmış. Bu ilmeklerin ilk 7 tanesi kenar örgüsü olarak haroşa örgü ile yapılmış. Bir yelek yapacaksanız bu şekilde kenar örgüsü yapabilirsiniz. 39 ilmek alındıktan sonra beli bir miktar haroşa örgü ile lastik örgüsü yapılmış. Bu şekilde lastik örgüsü yapıp üzerine model kurulumu yaparsanız çok güzel olacaktır. Badem çekirdeği modelinin nasıl yapılacağı videoda açıklanmış ve bilinmesi gereken diğer detaylar burada verilmiş. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu modeli yapabilirsiniz.

Badem çekirdeği örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZ9NaP532icGVk01SGMaCvQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu