ŞİŞ ÖRGÜSÜ BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI

İki renkli şiş örgüsü bayan patik modeli yapımı

Patik modelleri için bugün sizlere şiş örgüsü ile yapılmış oldukça kolay ama bir o kadarda şık bir model göstermek istiyorum. Şiş örgüsü bayan patik modeli örgü işine yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği bir model. Bu patiğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Sizlere sık sık yeni patik modelleri gösteriyorum. Bu modelleri gösterirken şiş örgüsünden ve tığ işinden yapılmış olan farklı örnekleri gösteriyorum. Özellikle örgü işine yeni başlayanlar için daha basit modellerin yapımlarını göstermeye çalışıyorum. Şiş örgüsünde bazı modelleri yapmak oldukça zor ve zaman alıcı. Bu nedenle basit modellerin yapımı ile başlarsanız eliniz daha çabuk alışacaktır.

Bugün göstereceğim örgü bayan patik modeli de tek parça halinde yapılan arttırma eksiltme olmadan kolaylıkla yapabileceğiniz bir tasarım olmuş. Düz bir şekilde örülen parça dikilerek güzel bir patik modeli elde edilmiş. Patiğin yapımında düz bir parça yapıldığı için iki renk ip seçilerek daha şık bir görünüm elde edilmiş.

Patik yapımı için krem ve pembe patik ipi kullanılmış. Burada yapılan patik modeli 37-38 numara ayak için uygun ölçüde yapılmış. Daha büyük bir patik modeli yapımı için ilmek sayınızı iki ilmek arttırarak daha büyük bir patik modeli yapabilirsiniz.

Şiş örgüsü bayan patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu