ŞİŞ ÖRGÜSÜ BAYAN YELEK MODELİ YAPIMI

Bayanlar için şiş örgüsü spor yelek yapımı

Bayanlar için harika yapımı da oldukça basit olan bir yelek modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim şiş örgüsü bayan yelek modeli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model.

Kışlık örgü hazırlıkları için sizlere yeni modeller göstermeye devam ediyorum. Bugün size görünce çok beğendiğim sizlerinde beğeneceğin düşündüğüm harika bir yelek modeli göstermek istedim. Bu yelek modeli görenlerin dönüp dönüp bir daha bakacağı harika bir tasarım olmuş.

Şiş örgüsü yelek modeli yapımı çok ama çok basit. Şiş ile örgü örmeye yeni başlayan herkes bu yeleği kolaylıkla yapabilir. Videoda çok güzel detaylı bir anlatım yapılmış. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu yelek modelini yapabilirsiniz.

Video içerisinde yapılan yelek modeli 38-40 bedene uygun olan bir yelek modeli. Farklı bir ölçü için bu yelek modelini yapmak isterseniz videodaki detayları takip etmeniz yeterli olacaktır. Bu ölçü için yaklaşık 5 yumak ip kullanılmış. Yelek yapımı için burada Nako Vals markalı batik bir ip tercih edilmiş. Bu ip ile çok şık bir görünüm elde edilmiş. Siz dilerseniz tek renk iplerde tercih edebilirsiniz.

blank

Örgü bayan yelek modeli Işıl hanım tarafından aslında bir atkı olarak başlanmış daha sonra da yeleğe çevrilmiş olan bir model. Yeleğin etek uçlarında küçük delikler yapılmış. Kenar kısımlarına yırtmaçlar eklenmiş. Yelpaze şeklinde etek ucuna doğru inen yeleğin yaka kısmında ise şal yaka tekniği uygulanmış. Bütün bunlar bir araya gelince harika bir yelek modeli ortaya çıkmış.

Yelek yapımı için enine örülen parçalar birleştirilmiş. Burada iplerin renklerinin belli bir sıra ile oluşturulması için neler yapılması gerektiği açıklanmış. Burayı takip ederek sizde ipinizi ayarlayabilirsiniz. Videodaki anlatım takip edildiği sürece sorun yaşamadan kısa sürede bu örgü modeli yapılabilir.

Şiş örgüsü bayan yelek modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu