ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE DİKİŞSİZ BOYUNLUK MODELİ YAPIMI

Farklı örgü modeli ile yapılan dikişsiz boyunluk modeli

Örgü aksesuarlar için bugün sizlere oldukça şık ve farklı bir örgü tekniği ile yapılmış olan bir boyunluk modeli göstermek istiyorum. Dikişsiz örgü boyunluk modeli yapımı için sizlere aşağıda yapım aşaması içeren bir video göstereceğim. Burayı takip ederek sorun yaşamadan kısa sürede bu boyunluk modelini yapabilirsiniz.

Kışın atkı ve şal kullanımının dışında son yıllarda boyunluk modelleri de oldukça fazla kullanılır oldu. Boyunluklar hem bayanlar hem de erkekler tarafından oldukça fazla tercih ediliyor. Örgü işinden yapılmış farklı boyunluk modellerini ben sizlere daha önce göstermiştim. Bugünde şiş örgüsünden yapılmış hem boyunluk olarak hem de boynunuzu ve kafanızı aynı anda kapatıp bir bere görevi görecek model göstermek istiyorum.

Şiş örgüsü boyunluk modeli yapımı için burada yaklaşık 1,5 yumak Alize Lanagold markalı ip kullanılmış. Bu boyunluk hem erkeklere hem de bayanlara uygun bir model olduğu için ip renginizi değiştirip dilediğiniz kişi için bu boyunluğu yapabilirsiniz.

Boyunluk modelinin yapımında farklı bir şiş örgüsü modeli kullanılmış. Burada misinalı şiş kullanılıp şiş ikiye katlanıp bunun üzerine ilmek alınarak başlanmış. Daha sonra şişin birisi geri çekilip üzerine model kurulumu yapılmış. Model yapım detaylarını Işıl Hanım her zaman olduğu gibi çok güzel bir şekilde açıklamış. Videodaki anlatımı takip ederseniz sorun yaşamadan bu modeli yapabilirsiniz.

Dikişsiz örgü boyunluk modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu