ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE ERKEK BOYUNLUK MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile boyunluk yapımı

Kışın aksesuar olarak ve soğuktan korunmak için en çok kullanılan örgü işlerinden birisi de örgü boyunluklar. Bugün bende sizlere kış aylarında erkeklerin rahatlıkla kullanabileceği harika bir erkek boyunluk modeli yapımı göstermek istiyorum. Oldukça şık ve gösterişli olan bu boyunluğun detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Kış aylarında kullanabileceğiniz atkı bere ve eldiven gibi aksesuarların yapımlarını sizlere göstermeye devam ediyorum. Kışın atkı yerine daha farklı bir aksesuar kullanmak isterseniz bir örgü boyunluk tercih edebilirsiniz. Ben bugün erkekler için yapılmış olan bir boyunluk modeli göstereceğim. İlerleyen günlerde ise bayanlara yapılabilecek farklı modellerde göstereceğim.

Şiş örgüsü boyunluk modeli hem çocuklara hem de genç beylere yapılabilecek bir model. Bu boyunluğun farklı kullanım şekilleri de yine video içerisinde gösterilmiş. Yapılan örgü tekniği sayesinde farklı şekillerde soğuktan korunmak için kullanılabilir.

Boyunluk modeli yapımı çok ama çok basit. Düz bir örgü ile yapılan modelin üzerinde yapılan işlemler ile değişik kullanım şekilleri oluşturulmuş. Şiş örgüsüne yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederlerse sorun yaşamadan bu boyunluğu yapabilir.

blank

Burada boyunluk yapımı için Alize Süperlana markalı ipten gri bir renk tercih edilmiş. İpin kalınlığı boyunluk için oldukça ideal. Video içerisinde kullanılan ipin kalınlığına göre ölçüler verilmiş. Siz buradaki detaylara dikkat ederek ipinizin özelliğine göre boyunluğu yapmaya başlayabilirsiniz.

Örgü erkek boyunluk modeli yapımında haraşo örgü tekniği kullanılmış. 28 ilmek atılmış ve 72 sıra haraşo örgü yapılmış. Bu ölçüden sonra ilik açılmış. Buranın yapım detayları da yine çok güzel bir şekilde açıklanmış.

blank

Boyunluk için dikdörtgen bir parça yapıldıktan sonra bu sefer bu parçanın kenar kısmından ilmek alınarak tekrar örme işlemi yapılmış. Yani örgü işlemi yapılan parçanın kenar kısmından devam etmiş. Yine belirli bir uzunluk oluncaya kadar bu şekilde örülmüş ve boyunluk modeli tamamlanmış.

Bu şekilde büyük bir parça elde edilmiş. Daha sonra birleştirme kısımlarından dikme işlemi yapılmış. Düğmeler de dikildikten sonra boyunluk tamamlanmış.

Şiş örgüsü erkek boyunluk modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC9EuM0wQ-2Ceh-AnMwpaMbw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu